Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Võru praost käis Petseris

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Laupäeva veetis Võru praostkonna praost Urmas Nagel (fotol) koos abikaasa, praostkonna muusikasekretäri Kristiina Nageliga teisel pool nüüdset riigipiiri Petseris.
EELK Petseri Peetri kirikus peeti armulauaga eesti- ja venekeelne jumalateenistus ning Kristiina Nagel andis orelikontserdi.
Praost Nagel ütles Eesti Kirikule, et oli meeldivalt üllatunud Petseri koguduse vastuvõtust. Kirikus oli umbes 50 inimest. See on suur arv, arvestades, et koguduseliikmeid oli eelmisel aastal 26.
Teenistusele järgnenud koosviibimisel tutvustas juhatuse esimees Roman Grušin koguduse hetkeolu ja tulevikuplaane. Kohalikel on hea meel, et Elmet Vaaksi kureerimisel jõuab Petserisse kirikumuusikuid ja vaimulikke, teenimaks kogudust sõna ja muusikaga. Need kontserdid on kenasti ka Petseri linna kultuurikalendris kirjas. Lisaks käib kord kuus jumalateenistusi pidamas hooldajaõpetaja Toivo Hollo Vastseliinast.
Urmas Nagel kinnitas, et Petseri visiidilt võttis ta kaasa üsna ootuspärased emotsioonid. «Minu jaoks oli tegemist tutvumisreisiga,» selgitas ta, lisades, et Võru praostina loodab ta jätkuvale Petseri teenimisele. Teenimise keeleks saab järjest enam vene keel, sest eestikeelne elanikkond on hääbumas. Selles näeb ta muu hulgas väljakutset EELK-le – kuidas hoida luterlikku mõtet suure õigeusukloostri mõjuväljas. Teatavasti on Petseri ainsaks EELKsse kuuluvaks koguduseks teisel pool riigipiiri.
Liina Raudvassar