Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Võru praostkonna laulupäev – uma ja hää

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Puulpäävä tull` rahvas kokko Räpinä kerkohe laulma ja pillimängu kullõma.

Enne piduliku rongkäigu algust Vabadussõja mälestusmärgi juurest kirikusse olid lauljad pühakojas harjutanud ja kõhudki täis söönud. Kiriku juures võttis laulupäevaliste rongkäigu vastu 155 aasta vanune Räpina puhkpilliorkester, mängides koraali „Õnnista ja hoia“.

Eesti hümni ühislaulmine ja praost Üllar Salumetsa avapalve kuulutas laulupäeva, mis kandis motot „Õnnista meid“, avatuks. Kohaliku koguduse õpetaja Urmas Nagel ohjas päeva ja rikastas kontserti vaimulike mõtisklustega. Kui eelmisel aastal peeti Võru kirikus praostkonna 18. vaimulikku laulupäeva, siis Räpinas oli 19. laulupäev.

Laulupäevale oli praostkonna 11 kogudusest tulnud lauljaid neljast kogudusest: Räpinast, Urvastest, Vastseliinast ja Kanepist. Ühendkoori kõrval oli kolme lauluga esinemas vaid Räpina Miikaeli koguduse segakoor (dirigent Kristiina Nagel).

Külalistena olid kohal ja esinesid Räpina puhkpilliorkester (dirigent Märt Reinvee) ja vaimuliku muusika ansambel Servimus Dominum (Teenime Issandat) Tartust: Helika Gustavson-Rätsep (laul), Helena Valpeteris (viiul) ja Anneli Klaus (orel).

Praostkonna kogudustest on Räpina annetajaliikmete poolest esiviisikus. Vallakeskuses Räpinas elab veidi üle 2000 elaniku. Võib öelda, et iga seitsmes on arvestuslikult koguduse liige. Laulupäevast tundsid rõõmu nii lauljad kui ka päevast osa saama tulnud kirikulised. Lisaks kuulamisele sai ka rõõmsalt ühislaule kaasa laulda. Koore dirigeerisid Kristiina Nagel ja Ara Bander, orelil saatis Anneli Klaus. Räpina koguduse abiorganist Leena Ruubas mängis Bachi prelüüdi.

Laulupäev lõppes tänuga ja võimsa koraaliga „Suur Jumal sa“.

Sirje Semm