Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Villu Jürjo tähistas sünnipäeva filateelianäitusega

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Villu ja Tuuliki Jürjo filateelianäituse avamisel. Jaan Männik.

Emeriitõpetaja Villu Jürjo avas 13. novembril Viljandi Pauluse kirikus filateelianäituse „Eesti kirikud“. 

Ta on korraldanud sarnaseid näitusi teistel teemadel Võru, Tallinna Jaani ja Narva Aleksandri kirikus. Seekord oli näituse avamine seotud Villu Jürjo 70. sünnipäevaga ning tema ja Tuuliki Jürjo 20. abieluaastapäevaga. Sündmusele lisasid pidulikkust orelimuusika, laulud kitarri saatel Tõnis Tulbi esituses ja ansamblilt In Unison. Tervitussõnad ütles Viljandi Pauluse koguduse õpetaja Allan Praats. Praost assessor Marko Tiitus avas oma sõnavõtus Villu Jürjo vähem tuntud ande ning luges ette sünnipäevalapse kirjutatud ja ajalehes Eesti Kirik avaldatud luuletuse.

Viljandi Pauluse kirikus on vaatamiseks välja pandud üle 240 postkaardi, ümbriku ja margi. Vaatajale avaneb killuke ajalugu läbi nendel kujutatud kirikute, sündmuste ja inimeste. Kollektsioonis on autori signeeritud margikavandeid. Peale Eesti kirikute on temaatiliselt esindatud ka paavsti ja õigeusu kirikuga seonduvad trükised. Mitme eksponaadi juures on margi või ümbriku lugu selgitavad tekstid.

Villu Jürjo on teeninud Häädemeeste, Võru, Petseri, Urvaste, Tartu Maarja, Narva Aleksandri kogudust. Mitmed neist on kujutatud ka markidel. Eesti Posti kaudu on Villu Jürjo tellinud näiteks Viljandi Pauluse kiriku vitraaži kujutava margi. Tema sõnul oli see väga populaarne ja „seda osteti poognate kaupa“.

Kirikusaalis on peale filateelianäituse eksponeeritud ka Villu Jürjo produtseeritud stendid Viljandi Pauluse koguduse ajaloost, nagu „Viljandi Maakirik 30. oktoober 1866“, „Jaan Lattik – 140“, „Viljandi Pauluse koguduse õpetajad – Alfred Tooming ja Martin Terasmaa“ ning „Vaimulikud laulupäevad 1937 ja 1993“. Filateelianäitus „Eesti kirikud“ ja stendid jäävad Viljandi Pauluse kiriku saali järgmise aasta vastlapäevani. Kirik on avatud teisipäevast reedeni kell 10–15.

Allan Praats,
Viljandi Pauluse koguduse õpetaja