Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viljandi praostkonna nõupäeval kõneldi kogukonna koostööst

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Praostkonna nõupäevast osavõtjaid võttis vastu Tarmo Loodus. Arhiiv

Viljandi praostkond korraldab juba aastaid sügiseti koolitus-, info- ja nõupäevi, kuhu on kutsutud koguduste usaldusisikuid ja töötegijaid.

Teemadering on olnud väga lai – valimisperioodi alguses on uued nõukogude liikmed saanud põhjaliku ülevaate EELK struktuuridest, juttu on olnud diakooniatööst, programmist Koguja ja paljust muust. 19. septembril toimunud nõupäeva üldteema oli «Koguduste ja kogukonna koostöö». Peaettekannetes rääkis piiskop Joel Luhamets kogukondade ja koguduste koostööst ning assessor Tauno Toompuu misjonist kaasajal. Erilist elevust tekitasid koguduste esindajate ülevaated edulugudest koguduse ja kogukonna koostöös.
Kõpu koguduse vaimulik Hedi Vilumaa rääkis kihelkonnapäeva korraldamisest, juhatuse esimees Tarmo Loodus andis ülevaate koguduse algatusel ning linna ja paljude eraisikute toel Viljandi Jaani kirikusse paigaldatud kelladest ja kellamängust. Sihtasutuse Halliste Kiriku Orel juht Hendrik Agur tutvustas mastaapset projekti oreli hankimiseks. Selle ettevõtmise avalöögiks sai orelifestival, mille kontserdid toimusid paljudes praostkonna kirikutes.
Kui tavaliselt on praostkonna nõupäevi peetud kirikus, siis seekord oli toimumiskohaks valitud Vana-Võidu koolituskeskus. Jaani koguduse juhatuse esimehe Tarmo Looduse juhitud õppeasutus on vanad mõisa karjakastellid ehitanud ümber kaasaegseteks õppehooneteks, mida võib uhkusega näidata nii kaugetele külalistele kui ka kasutada esindusliku nõu- ja koolituspäeva korraldamiseks. Kokkutulnud koguduste esindajad jäid väga rahule nii koha- kui teemavalikuga ja esinejatega.
Toivo Vilumaa,
praostkonna sekretär