Viis aastat ilusal helide teel

/ autor: ek / rubriik: Uudis, Uudised / ilmunud:  /

Tartu Pauluse koguduse kammerkoor sai 5aastaseks. Pühapäeval said kirikulised osa koori mahedahäälsest laulust, millega kammerkoor teenis kaasa II advendipühapäeva jumalateenistusel.
Tartu Pauluse kammerkoor alustas tegevust 1999. aasta oktoobris. Kuna koguduses oli juba mitu koori, moodustati uus koor kindlale sihtgrupile «vanad noored» ja «noored vanad». Koguduses ja Pereraadios kõlanud üleskutse peale kogunes laulma tosinkond inimest. Koor esines esimest korda juba kahe kuu pärast teisel advendil Tartu Pauluse kirikus.
Kasvanud tervikuks

Esimesel kooriaastal palus koorijuht Anna Humal endale nõu ja jõuga abiks tollal Tartus elanud ooperilaulja ja lauluõpetaja Eve Randkivi, kes andis lauljatele hääleseadet. Tugevust meeshäältele tõid praegune rahvusooperi 1. viiul Toomas Bubert ja vanemuislane Endel Kroon.
Esimesed aastad koori elus olid üksteisega tutvumise, koorina laulma harjumise ja vaimustumise aeg. Suvised koorireisid, laulmised sõjaväes, hooldekodudes, Tartu vanglas ja laulupäevadel ning unustamatud elamused ja esinemine Saksamaal Darmstadti kloostris on nüüdseks ühendanud koori kokkuhoidvaks tervikuks.
Aja jooksul on Aita Karo, Maike Otsing, Aigi Avi ja Katrin Aller olnud abiks hääleseadja, koormeistri, kontsertmeistri või dirigendina. Kooritöös on olnud abiks ka Pereraadio ülekannete jaoks kirikusse ehitatud helitehnika, mille abil on proovis laule lindistatud ja neid siis õppevahendina kuulamiseks kasutatud.
Plaat aitab «hingata»

Koori repertuaaris on ülekaalukalt eestikeelsed laulud, sest peamiselt lauldakse kodukoguduse jumalateenistustel. Tublit täiendust repertuaari on toonud 2004. aastani Tartus elanud misjonär ja tõlk Anne Tuovinen, kelle töö tulemusel on kooril hulk ilusaid inglise, saksa, soome ja rootsi keelest tõlgitud laule.
5. aastapäeva puhul anti välja plaat nimega «Hingamiseks», millel salvestatud 20 laulu. Alguslauluks on Felix Mendelssohn Bartholdy «Su rahu meile», mis võiks anda edasi lauljate mõtet ja soovi otsida ja leida vaimulikku hingamist iga päev oma elus. Muusikute sooviks on, et plaati kuulates võiks inimene muusika saatel «hingata» ning seeläbi koguda jõudu argipäeva jaoks.
Vastset plaati sai esimest korda osta sellel pühapäeval kirikus pärast teenistust soojades pruunides vormirõivastes kooriliikmete käest. Kammerkoori laulja Priit Humal ütles, et 500 ilmavalgust näinud plaadist müüdi ära sadakond. Ta lisas, et kellel on veel soov plaati osta, saab seda teha Tartu Pauluse raamatupoes, Tallinnas Logose raamatupoes, portaali Kompass e-poest ja CD-100 kauplustest üle Eesti.
Pärast jumalateenistust kiriku tiibhoones toimunud pidulikul tordisöömisel süüdatud säraküünlad läitsid sädeme koorirahva ja kõigi külaliste silmis ja südameis.
Kestku see säde ja tõusku võimsaks leegiks, et nii lauljatel kui ka dirigentidel jätkuks jõudu astuda edasi sellel ilusal helide teel!

Meeli Pärtelpoeg