Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viimased tööd juubelihõngulisel Otepääl

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Taevaminemispüha jahedal hommikul lõhnab Eesti Lipu Muuseumis Otepääl värske värvi järele ja tööd ootavad tegemist.
Töömees Arvo Nilp ohkab südamest, andes kiirkorras ülevaate toimuvast. Valgendatakse ja värvitakse, senise ekspositsiooni alused vahetatakse välja. Õpetaja Jüri Stepanov jõuab kiirustades kiriku juurest ja ütleb, et kui tööd valmis saavad, pannakse üles uus silt. Vaatan ka selle üle – helesinisel taustal ilutseb valge kiri: EESTI LIPUMUUSEUM. Või peaks see äkki olema Eesti Lipu Muuseum?
Vaatame Jüri Stepanoviga üle ka pastoraadi-esise, kus praegu kõrgub sajujärgne lopsakas hein, aga 4. juunil on vallavalitsuse abiga rohi niidetud, välja pandud supikatlad ja kehakinnitust peaks jagatama vähemalt 2000-3000 inimesele. Fotograaf on käinud juba uudistamas, missugusel kohal saaks rohkem rahvast pildi peale mahutada.
Aastapäevaks peaks välja antama temaatiline mark.
«Eks see üks suurpäev ole, emotsionaalne üleelamine,» ütleb kirikuõpetaja. «Ma olen selle lipuga seotud olnud juba natuke vähem kui kakskümmend aastat, sellest saadik, kui Otepääle tulin. Esimene suurpäev, ütlen ausalt, oli siis, kui lipp sai sajaseks. Olime Tallinnas ja läksime sõbraga Maiasmokka… Miks ei, eks ole? Samuti siis kui lipu bareljeefid 1989 avati. Eesti lipp 150 – see saab vast pidu olema, mina olen siis juba päris vana, aga usun, et ehk seda antakse veel näha.»
Kiriku juures käib suur askeldamine. Renoveeritakse kirikaeda, pandusteed ja uuendatakse trepituhvi. Kõigi nende tööde jaoks on saadud raha erandkorras riigi reservfondist. Muuseumi remonti rahastatakse omavahendite arvelt.
Eesti Üliõpilaste Seltsi esimehe Raul Sulbi sõnul ei ole suurteks emotsioonideks praegu veel aeg, ollakse hõivatud päeva organiseerimisega. Siiski loodab ta, et 4. juunil tuleb kohale võimalikult palju inimesi. Tegu ei ole formaalse juubeliga, tegu pole võimukandjate peoga – see päev võiks olla oluline ja eriline iga eestlase jaoks. EÜS toob 4. juunil Eesti Rahva Muuseumi hoidlast välja sinimustvalge lipu originaali ja sõidab uhkelt lipu lehvides hobuvankril Otepää kirikusse.
Mari Paenurm

Eesti lipu 120. aastapäeva pidustused Otepääl reedel, 4. juunil
Kell 11 avatakse kiriku uksed, välja on pandud esimene sinimustvalge lipp.
Kell 12 algab pidulik jumalateenistus (kutsetega). Teenistuse järel aktus kiriku ees.
Kell 14.30 peetakse pastoraadi õuel rahvapidu.
Kell 18 annab kirikus kontserdi lastekoor Ellerhein.
Kogu päeva on külastajatele avatud Eesti Lipu Muuseum.