Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vastupanuvõitluse päeva tähistamine Ridalas

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Vastupanuvõitluse päeva tähistamine toimub Läänemaal Ridala Püha Maarja-Magdaleena kirikus ja kogudusemajas 22. septembril. Kell 7.05 heiskab Ridala kogudusemaja esisel Eesti lipu mälestusürituse liputoimkond. Kell 12 algab kirikus kontsert-mälestusteenistus. Teenivad piiskop Tiit Salumäe ja koguduse õpetaja Küllike Valk, laulavad Ridala põhikooli laululapsed õpetaja Anne Pääsukese juhatusel.
Mälestusteenistusel meenutatakse Otto Tiefi valitsuse tähtsust Eesti ajaloos ja räägitakse valitsusliikmete saatusest. 22. septembril 1944 – vaid mõni tund enne seda, kui Nõukogude Liidu väed Tallinna jõudsid – lahkusid pealinnast viimased valitsusliikmed. Valitsus kogunes Läänemaale Puise randa Põgari külla ning ootas evakueerimiseks lubatud kiirkaatrit Rootsist. Paat saabus aga alles 29. septembril ning sellega põgenes Eestist vaid Helmut Maandi. Kaarel Liidak varjas ennast nõukogude võimu eest metsavennana ning suri 1945. aastal. Valitsuse ülejäänud liikmed arreteeriti ning mõisteti vangi või surma.
Teenistuse lõpul tänavad ja tunnustavad Eesti Endiste Metsavendade Liit ning Eesti Vabadusvõitluse ja Vastupanuliikumise Mälestusliit koostööpartnereid. Päeva tähistamine lõpeb Ridala kogudusemajas ühises kohvilauas.
Kümnendat aastat tähistame 22. septembril riigikogu otsusega riikliku tähtpäevana vastupanuvõitluse päeva, et tänada Eestile elanud eestlasi, kes ka võõrvõimu trotsides jäid kindlaks oma aadetele. See on päev, et meenutada metsavendade, poliitvangide ja küüditatute meelekindlust ning üldrahvalikku vastupanutahet. Kohane on meelde tuletada, et just kirik oli keerulistel aegadel legaalne institutsioon, mis hoidis rahva lootust taas riiklikult vabaks saada.
Eesti Kirik