Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vastremonditud kogudusemaja annab soojust ja hubasust

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Abipraost Üllar Salumets, majaperenaine Ivi Mölder (seisab), Annimari (süles) ja Kärt Salumets ning koguduse sekretär Kaia Kuut praostkonna koosviibimisel Rõuge kogudusemaja uuenenud ruumides. Foto: Toivo HolloKui Mait Mölder Rõugesse jõudis, oli kogudusemaja ärklikorrus õpetajaperele elamiseks korda tehtud.
Lugu Rõuge kogudusemaja remondist alustan klassikut parafraseerides, sest tõepoolest kolis Mölderi pere eelmise aasta juunikuus majja, mille koguduse juhatus ja praost Urmas Nagel olid eelnevalt ette valmistanud. Rõuge rahvas oli ettenägelik – kui pikalt kohapeal elava õpetajata kogudus peaks lõpuks saama oma õpetaja, peab tal olema koht, kuhu elama asuda.
Täpselt 23. detsembriks sai korda ka pool aastat väldanud siseremont maja alumisel korrusel. Mait Mölderi sõnul on ruumikasutust muudetud ja otstarbekamaks seatud koguduse tööd silmas pidades. Siin on kantselei, nagu see oli juba kadunud praost Leimanni ajast, on leerisaal, koosolekute ruumi külalistetuba, köök ja vesiklosetid. Toasooja annavad ahjud ja külma eest kaitseb ka majasoojustus. Kevadel maja viimistlustööd jätkuvad.
Õpetaja Mölderi sõnul oli võimalik põhjalikku remonti teha tänu Samson-Himmelstjerna fondile, mille eesmärk on toetada kohapeal kolme valdkonda: valda, kooli ja kirikut. Fondi omanikud on Rõuge vaimulike-mõisnike järeltulijad.
Mait Mölder, kes enne Rõugesse tulemist teenis samas praostkonnas Pindi kogudust, kiidab kõvasti juhatust, kes on südameasjaks võtnud elu iga valdkonna edendamise. Juhatuse esimehe Aigar Pindmaa hooleks on finantsasjad, Jaak Pächteril kinnisvara ja ehitus, Tõnis Anton haldab kodulehte – kui tuua vaid mõni näide.
Uuenenud kodulehekülg www.rougemaarja.ee annab teada, et kevadine leerikursus algab 6. veebruaril kell 11 kogudusemajas ning lõpeb nelipühal, 23. mail. Et pühapäevakooli tunnid toimuvad igal teisipäeval kell 14 kiriku käärkambris. Et on võimalik teha annetusi kirikuraamatute restaureerimiseks. Et igal pühapäeval kell 11 on armulauaga jumalateenistus.

Sirje Semm