Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vanim lühter restaureeritud

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Restaureeritud lühter. Anatoli Makarevitš, VooremaaLaiuse kirikus toimunud heategevuskontserdil koguti annetusi pühakoja lühtrite puhastamiseks ja restaureerimiseks.
Kontserdil «Uskuge valgusesse», mis oli pühendatud Jaan Poska mälestusele, musitseerisid Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Jaan ja Helin-Mari Arder (esimene Poska lapselapselaps, teine tema tütar) ning Laiuse koguduse õpetaja Raino Kubjas. Ott Arderi luulet luges Ain Lutsepp.
Et kiriku vanim, suurim ja väärtuslikem lühter (aastast 1697) sai meister Illar Meeru käe läbi värske ilme juba kontserdi ajaks, oli publikul võimalik veenduda, et kiriku laevalgustite kordategemine on vajalik ettevõtmine. Restaureeritud lühter säras kolme ülejäänu kõrval kui printsess tuhkatriinude keskel.
Jõgeva vallavolikogu esimehel Aivar Kokal oli heameel teatada, et esimese lühtri kordategemise saab kogudus tänu valla toetusele ja eelmisel heategevuskontserdil annetatud rahale kinni maksta. Seega jäid 2. mai kontserdil annetuskastidesse kogunenud raha ja pangakontole tehtud annetused väiksema rõdulühtri kordategemiseks. Rahvas saab taastatud ilu näha 5. juunil Laiuse kirikus toimuva laulupüha ajal.
Samas pühitseti ka Jõgeva maavalitsuse ja OÜ Moreen poolt Kaitseliidu Jõgeva malevale kingitud uus lipp. Tseremoonia viisid läbi Kaitseliidu peakaplan major Aivar Sarapik, Palamuse koguduse õpetaja, Kaitseliidu Jõgeva maleva kaplan lipnik Jaan Nuga ja Kaitseliidu Jõgeva malevkonna kaplan nooremleitnant Raino Kubjas.

Riina Mägi,
Vooremaa