Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Välisuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Piiskopid vaktsineerimisest

Soome kirikulehe Kotimaa veebikülje järgi on Tampere piiskop Matti Repo avaldanud Youtube’is vaktsineerimisteemalise ühisvideo tuntud ateisti Jori Mäntysaloga (pildil kuvatõmmis). Selles nenditakse, et kuigi muidu on nende vahel palju erimeelsusi, on nad ühes asjas ühel nõul: „Lase end vaktsineerida. Usalda ametnikke ja tervishoiu asjatundjaid. Ära usu vandenõuteooriaid“.

Helsingi piiskopkonna piiskop Teemu Laajasalo aga avaldas ajalehes Helsingin Sanomat arvamusartikli, milles leidis, et igaüks, kel pole meditsiinilisi vastunäidustusi, peaks ennast COVID-19 vastu vaktsineerima. Kes seda ei tee, on Laajasalo meelest isekas ja ebamoraalne inimene, kellele teiste kannatused ja surm korda ei lähe.

Piiskopi artikkel sai palju positiivset vastukaja, ent ajendas ka kümneid inimesi teatama, et nad astuvad kirikust protesti märgiks välja.

Põgenikekriis Euroopa piiril

Juba mitu kuud on kestnud rändekriis Euroopa Liidu piiril Valgevenega. Viimane avaldab ELile survet sanktsioonide leevendamiseks, soodustades sihilikult illegaalset piiriületust.

Algul oli surve all peamiselt Leedu, nüüd aga Poola piir. Tuhandete peamiselt Lähis-Idast ja Aafrikast pärinevate sisserändajate peatamiseks kasutavad Poola võimud jõulisi meetodeid. Teadaolevalt on ebaseaduslikult piiri ületanuid sunnitud tagasi Valgevenesse minema, ent tolle piirivalve omakorda keeldub neid riiki lubamast. Ka on Poola võimud väidetavalt teinud takistusi aktivistidele, kes soovivad piiril redutajatele jagada sooje riideid, toiduaineid ja ravimeid. Sealsed ebainimlikud tingimused on nõudnud juba mitme sisserändaja elu.

Telekanali TVN poolt tellitud küsitluse järgi toetab võimude tegevust rändekriisis siiski üle poole poolakatest. Mitmed kirikutegelased on aga kutsunud üles suhtuma piiri ületada püüdvatesse inimestesse halastusega. Hiljuti võttis sellesisulise avalduse vastu ka Poola luteri kiriku sinod.