Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

VÄLISUUDIS

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Toomkapiitel peatas Markku Koivisto töö

Soome Tampere piiskopkonna toomkapiitel peatas maksimaalselt kuueks kuuks pastori ja teoloogiadoktori Markku Koivisto töö luteri kiriku õpetajana, korrates samas  Koivistole kuu aega tagasi esitatud nõudmisi.

Juhul, kui Koivisto ei ole kuue kuu jooksul üles näidanud tahet toimida talle esitatud nõudmiste järgi või palunud end õpetajatööst vabastada, kuulab toomkapiitel ta enne lõpliku otsuse tegemist veelkord ära. 

Toomkapiitli nõudmiste kohaselt peaks Koivisto näiteks tagama selle, et Nokia missio liikumises ilmalikku armulauda ei jagataks ning lapsena ristituid uuesti ei ristitaks. Koivisto peab avalikult ümber lükkama ka käsitluse, nagu oleks Nokia missio luterlikust kogudusest vaimselt kõrgemal tasemel, ning arusaama, et ülistamine avab tee kontaktile Jumalaga.

Lisaks peaks Koivisto koosolekute kuulutustes loobuma tervendamissõnadest, lõpetama tegevuse, mida võib tõlgendada usku astumise käsu või surveavaldusena ning nõustuma täitma piiskopi ja toomkapiitli juhiseid.

Koivisto juhitud Soome Nokia koguduse palveõhtud, kus on tähtis koht ülistusel, tunnistamisel ja Sõna kuulutamisel, hakkasid populaarsust koguma 1990ndate aastate algul. Ka Eesti Kirik vahendas 4. aprilli lehes artikli vastuolulisest Nokia pastorist Markku Koivistost.

Marge Hõbe