Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

VÄLISUUDIS

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Brüsselis arutletakse euroopalike väärtuste üle

Eesti, Läti, Soome ja Rootsi luterlike kirikute esindajad kohtuvad 10.-11. oktoobrini Brüsselis, et arutleda teemal «Kokkupõrge või koostöö – kultuuridevaheline mõttevahetus ja euroopalikud väärtused».

Kohtumisel osalevad peapiiskopid Andres Põder Eestist, Jukka Paarma Soomest ja Anders Wejryd Rootsist ning sellel räägitakse Euroopa tegevustest kultuurilises mitmekesisuses.

Kohtumise teemaks on ka eetilised ja usulised mõjupiirkonnad Euroopa integratsiooniprotsessis Euroopa Liidu väärtuste paljususe kasvades. Osalejad tutvuvad Brüsselis tegutsevate oikumeeniliste ja kiriklike institutsioonide ning liidus peetavate väärtusarutelude ja kultuuriküsimustega.

Soome Euroopa Liidu eesistumisperioodil arutletakse eelkõige Euroopa Liidu põhiväärtuste ja liidu põhjapoolse mõjupiirkonna üle.

Kohtumine on seotud Euroopa Komisjoni projektiga, mille eesmärgiks on kasvatada teadmisi ja teadlikkust liidu põhiväärtustest. Keskseks küsimuseks on see, kuidas võivad kirikud osaleda kodanikeühiskondade aruteludes ja suurendada euroopalikku identiteeti. Aruteludes osalevad ka Baltimaade, Soome ja Rootsi Euroopa Parlamendi esindajad.

Brüsselis peetavale koosolekule järgneb järgmisel aastal, Euroopa Liidu kultuuride vahelise dialoogi teema-aastal Tallinnas peetav konverents.

Allikas: Soome kiriku infokeskus

Tõlkis

Margot Vent