Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

VÄLIS-EESTI

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Suursaadikule kingiti raamat

Ameerika suursaadik Aldona Wosile anti üle suvel trükist ilmunud Lakewoodi Eesti Ühingu 60. juubeliaasta raamat.

Kohtumisel saatkonnas olid Eestis elavad Jüri Estam ja Erwin Pari ning Heli Ojamaa ja Viiu Vanderer Ameerikast. Kohtumise eesmärgiks oli arendada suhteid Ameerika saatkonnaga Eestis ja Ameerika-eestlaste vahel. Kohtumisest võttis osa ka saatkonna pressi- ja kultuuriatašee Eric A. Johnson.

Raamat annab hea ülevaate eestlaste tegevusest Ameerikas ja jääb ajalooliseks dokumendiks. Uudist vahendanud Vaba Eesti Sõna avaldab kahetsust, et «Eestis viibisid samal ajal ka mitmed teised väliseestlased, aga kahjuks polnud nendel võimalik sel päeval kaasa tulla».

Eestlaste suurpidu Los Angeleses

Los Angeleses peetakse 9.–12. augustini 2007 XXVIII Lääneranniku eesti päevi.

Iga kahe aasta tagant USAs asetleidva suursündmuse kava on kakskeelne, et keegi ei peaks eesti keele mittetundmise pärast programmist ilma jääma. Üritused toimuvad Millennium Biltmore’i hotellis Los Angelese südalinnas.

Planeeritud on kontserte, sealhulgas laulupidu koorilaulu, rahvatantsu ja rahvapillimuusikaga. Ilmunud on laulupeo laulik, kust nähtub, et repertuaaris on Härma ja Kunileiu kõrval ka Sarapiku ja Vinteri laule.

Kahepäevasele seminarile, kus käsitletakse Eesti lähiajalugu, on oodatud esinema ajaloolasi Eestist, kuulatakse loengut eurooplaste geneetikast ja keelkondadest, kus eesti keele ja rahva päritolu võib tulla ümberhindamisele. Vaatamiseks on üles seatud kunstinäitus ja külastamiseks eesti pood.

Päevade deviisiks on korraldava komitee esimehe Jüri Tinti sõnul lause «Eesti, mu südame sünnimaa». 2005. a peeti Lääneranniku päevi Kanadas Vancouveris.

EK