Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaimulikud osutusid valituks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

20. oktoobril toimunud valimiste tulemusi vaagides jääb silma suhteliselt suur arv EELK vaimulikke, kes osutusid valituks. Seetõttu ei saa nõustuda assessor Mati Maanasega (Eesti Kirik nr 42), nagu olnuks kiriku aktiivsus valimistel kesine. Assessor Tiit Salumäe arvab seevastu, et kirikuõpetajate valimisvõit on suhteliselt suurem kooliõpetajate omast. Tõesti, kui arvestada, et tegevvaimulikke on EELKs praegu 177, siis annab 15 valituks osutunud vaimulikku arvestatava protsendi.
Kõige arvukamalt pääsesid kohalikesse omavalitsustesse oma ideid ellu viima Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas kandideerinud vaimulikud, valituks osutusid Tauno Toompuu Rakverest, Üllar Salumets Antslast, Joel Luhamets Tartust, Anti Toplaan Kuressaarest, Sulev Sova Puurmani vallast, Teet Hanschmidt Türi vallast ja Jüri Vallsalu Kohila vallast. Sotsiaaldemokraatliku erakonna nimekirjas kandideerinutest valiti Ivo Pill Sangaste vallast ja Tõnu Linnasmäe Ambla vallast.
Erinevate valimisliitude koosseisus pääsesid omavalitsusse Saku vallast Tanel Ots (valimisliit Väikelinn Saku), Võnnust Urmas Paju (valimisliit Võnnu Kihelkonna eest), Kihelkonna vallast Rene Reinsoo (valimisliit Koduvald), Kareda vallast Jaanus Tammiste (valimisliit Kodupaik Kareda) ja Järva-Jaani vallast Katrin-Helena Melder (valimisliit Järva-Jaani heaks).
Kõo valla üksikkandidaadina osutus valituks Hermann Kalmus, kes kuulus volikokku ka eelmises koosseisus. Pilistvere koguduse diakon Kalmus kinnitab Eesti Kirikule, et jätkab pooleli olevat tööd maaelu edendamiseks. «Probleemid ei alga tihti Toompealt või Brüsselist, vaid on kohapeal algatatud ning siin ka lahendatavad,» kinnitab ta, lisades, et püüab aidata kogukondlikku elu tervikuna arendada, pöörates eritähelepanu noorte teemale.
Lisaks vaimulikele osutusid valituks ka mitmed tublid koguduseliikmed. Näiteks kogus vajalikud hääled SA Eesti Kirik nõukogu liige Tõnis Lukas (Isamaaline Tartu Kodanik) ja lehe kolumnist Toomas Jürgenstein (SDE).
Liina Raudvassar