Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaimulike konverents toimub veebis

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Iga aasta jaanuari lõpul kogunevad Eesti kirikuõpetajad, et arutada kiriku õpetusega ja eluga seonduvat. Koroona on ka siin seadnud oma piire, sest nii suure hulga inimeste kokku tulemine pole veel turvaline. Nii otsustas konverentsi ettevalmistav juhatus esmalt lükata konverentsi toimumise maisse ja kuna olukord pole paremaks muutunud, siis nüüd peeti õigemaks pidada 2021. aasta vaimulike konverents veebis.

Vaimulike konverents toimub 25. mail kell 10–15 internetis Zoomi keskkonnas ja osalemiseks on vaja hiljemalt 24. mai õhtuks registreeruda, mille kohta tuleb kõigile kirikuõpetajatele infomeil. 

Konverentsi teemaks on „Elu algus ja lõpp“ ning peetakse kaks pikemat ettekannet. Johann-Christian Põder kõneleb teemal „Elu alguse küsimused evangeelse eetika vaatenurgast“ ja Katri Aaslav-Tepandi peab ettekande „Elu lõpuga seotud dilemmad“.

Tavakohaselt palub juhatus konverentsi lõpul pidada peapiiskopil ettekande vaimulikele. Internetikeskkonnas toimub ka kirikuõpetajate omavaheline suhtlus väikegruppides, et jagada kogemusi nii elu algusest kui lõpust ning koroonaajast. 

Nagu tavaks on, valitakse ka tänavu aasta vaimulik. Sedagi tehakse internetis. Samuti saab konverentsi lõpus jagada infot. Vaimulike konverentsi juhatus loodab, et konverents õnnestub. Positiivsena võib märkida seda, et sel aastal on konverents kõigile osalejatele tasuta ja osaleda saab oma kodust lahkumata. 

Kaido Soom