Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaimulike konverents toimub Tartus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Vaimulike konverentsi juhatuse uus koosseis kogunes esimeseks nõupidamiseks EELK Usuteaduse Instituudi ruumides. Fotol on Mikk Leedjärv (vasakult), Tauno Teder, Margit Lail, Kaido Soom ja Anti Toplaan. Erakogu.

Vaimulike konverentsil jaanuaris valitud uus juhatus kogunes veebruari alul oma esimesele koosolekule. 

Nagu ikka uue koosseisu puhul valiti juhatuse esimees, kelleks sai üksmeelse otsuse alusel Anti Toplaan. Ühes ametist lahkunud juhatusega arutati ka eelmise konverentsi tagasisideküsitlust ja arutleti konverentsi toimumise üle tulevikus. Uue juhatuse esimesel koosolekul osales ka peapiiskop Urmas Viilma, kes kinnitas, et tegu on olulise konverentsiga Eesti luterliku kiriku jaoks. Ta ütles, et kirikuvalitsus saab tulevikus materiaalset toetust konverentsi korraldamiseks tõsta, selleks et konverents majanduslikult ots otsaga kokku tuleks. Ka rõhutas kirikujuht kõigi vaimulike kaasamist konverentsi tegevusse. Viilma sõnul peaks olema vaimulike konverentsil osalemine elementaarne iga kirikuõpetaja jaoks, sest seal võetakse vastu otsuseid, mis on olulised kogu kirikule.  

Juhatus otsustas oma esimesel koosolekul, et 2023. aasta vaimulike konverents toimub 24.–25. jaanuaril Tartus. Konverentsidega püütakse järgida tulevikus põhimõtet, et ühel aastal korraldatakse konverents linnas ja teisel aastal maapiirkonnas. Järgmisel neljal aastal keskendutakse elu ja teenimise teemale ning 2023. aasta konverents kannab Eesti Kirikute Nõukogu teema-aastast lähtudes pealkirja „Tervist!“. Juhatusel on plaan tulevikus kaasata aktiivsemalt vaimulikke konverentsi ettevalmistamisse ja läbiviimisse. Kui seni kirjutas juhtkirja ajalehele Eesti Kirik alati vaimulike konverentsi juhatuse esimees, siis praeguse koosseisu puhul hakkavad seda kirjutama ka juhatuse lihtliikmed, mis toob vaimulike konverentsi juhatuse lähemale kõigile kirikuinimestele. 

Kaido Soom