Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaimulike konverents toimub siiski

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Vaimulike konverentsi juhatus on pikalt vaaginud järgmise aasta konverentsi ja otsustanud selle korraldada 25.–26. jaanuaril 2022 Nelijärve puhkekeskuses. Konverentsi teemaks on „Hirmust ja armust“. Temaatilise piibliteemalise loengu peavad Urmas Nõmmik ja Arne Hiob

Peaettekanded on Luterliku Maailmaliidu peasekretärilt Anne Burghardtilt, kes kõneleb teemal „Kirikute hirmud globaalses perspektiivis“, professor Tõnu Lehtsaarelt, kes räägib hirmudest ja armust lepitamisel, lektor Liina Kilemitilt, kelle teemaks on „Hirmu ja armu peegeldused ühiskonnas: ootustest kirikule koroonapandeemia taustal. Kas kirik suudab oma kätt pulsil hoida?“ ja isa Christoph Wrembekilt Saksamaalt, kes kõneleb hirmudest kirikus. 

Konverentsi võtab kokku peapiiskop Urmas Viilma ettekandega „Hirmu ja armu peegeldused EELK-s: kiriku tänased sõlmküsimused ja väljavaated neile vastamisel“. 

Traditsioonikohaselt on esimese päeva õhtul pidulik õhtusöök, mille käigus kuulutatakse välja vaimulike konverentsi uus juhatus, kes valitakse konverentsi poolt. Õhtusöögil tutvustatakse ka uusi vaimulikke. Vaimulike konverentsi päevakavasse kuuluvad töötoad, kus vaimulikel on võimalus ka rohkem ise arutleda hingehoiust, diakooniast, kirikust ühiskonnas, piibli tõlkimisest, kaplanaadist ja meediast. Loomulikult peetakse jumalateenistus konverentsi alguses Aegviidu kirikus ja teise päeva hommikul kohapeal. Lisaks on mitmeid teisigi palvuseid. 

Kuna elu on läinud kallimaks, on sel korral ka osalustasu veidi suurem, 75 eurot, ning konverentsi juhatus loodab, et praostkonnad ja kogudused aitavad vaimulikel seda tasuda, sest tegu on kirikuõpetajate jaoks olulise silmaringi avardamisega ja kollegiaalse osadusega. 

Kahtlemata sõltub konverentsi korraldamisel palju tol hetkel kehtivatest koroonapiirangutest, millega tuleb arvestada, kuid võib loota ja palvetada, et Jumal lubaks konverentsil toimuda. Peagi saadetakse kirikuõpetajatele meili teel juhised konverentsile registreerumise kohta. 

Kaido Soom