Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaimsus ja koostöö ühendavad

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Möödunud aastal restaureeriti Kolga-Jaani kirikus koguduseliikmete ja Leipzig-Brühli Rotary klubi eestvõttel kaks torniakent. Arhiivifoto       Kolga-Jaani kogudus ja Rotary klubi Saksamaalt mõtlevad ühiselt inimeste heaolule.
Leipzig-Brühli Rotary klubi on koostöös Viljandi Rotary klubiga varsti kümme aastat abistanud Kolga-Jaani kogudust ja kogukonda. Seda tänu Mark Aretzile, kes on Eesti suur sõber ja Kolga-Jaani austaja. Koguduse hooldajaõpetaja Ants Toominga sõnul leidis sakslane siit kiriku, mida oli kaua aega otsinud. Mark hindab siinses koguduses säilinud vana vaimsust ja astus koguduse liikmeks.
Abi on Mark Aretz organiseerinud Rotary klubi kaudu. Kolm-neli aastat tagasi esitas kogudus palve saada endale muusikaharjutusteks elektriklaveri ja kirikutorni uued aknad. Sakslaste soov oli aga aidata kogukonda laiemalt. Välja valiti hooldekodu eesmärgiga muretseda sinna uus köögiinventar.
Kuna projekt jäi majandusraskuste tõttu venima, sai kogudus möödunud aastal lohutuseks pastoraati kooriharjutusteks suurepärase Rolandi elektriklaveri ja jõuludeks restaureeriti osaühingus Korras Vara kiriku kaks pikka torniakent.
Möödunud neljapäeval andis õpetaja Ants Tooming oma õnnistuse hooldekodu köögiplokile, mis hakkab edaspidi toitlustama ka uut ehitatavat hooldekodu. Avamispeole hooldekodusse oli tulnud Viljandi Rotary klubi president Marge Tirgo, vallavanem Kalevi Kaur ja teisi külalisi.
Rita Puidet