Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaikse nädala palverännak

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

17.–18. aprillini korraldatakse Pärnus hotellis Strand Eesti Kirikute Nõukogu, Pärnu muuseumi ja Pärnu maavalitsuse korraldusel konverents «Palverännakud rahvusliku mõtte lätetele».
Konverents püüab taas teadvustada eesti rahvale omaseid usulisi, eetilisi ja kultuurilisi väärtusi ja näidata praktilisi vahendeid, kuidas nende kvaliteeti säilitada ja elustada. Konverentsil saavad sõna kõige erinevamate eluvaldkondade arvamusliidrid. Konverentsi aeg aktualiseerib samas Vaikse nädala ja Suure Reede tähendust.
Küsitavaks on muutumas eesti ühiskonna elujõud ja jätkusuutlikkus, sest üle tähtsustades isiklikku mugavust, on kadumas perekond ja sündivus langenud kriitilise piirini. Neid protsesse on vaja ühiskonnale teadvustada ja näidata võimalikke väljapääsuteid. Üheks teeks ühiskonna jätkusuutlikkuse ja elujõu taastamise juurde on läbi ajaloo olnud palverännak. Palverännak kui kõige erinevamates kultuurides levinud otsingu vorm on alati väljendanud püüdlust kompromissitu tõe poole.
Konverents algab 17. aprilli hommikul kell 9 registreerimisega. Avaettekanne on Hando Runnelilt, jätkavad Aldur Vunk, Tõnu Lehtsaar, Karl Pajusalu, Rein Ratas ja Rein Kuresoo. Pealelõunal kell 17 algab konverentsimajast palverännak, millega märgitakse linna 600. aastapäeva. Palverännaku märgid on Ülejõe koolimaja, toomkiriku mälestusmärk, koolipapa ja ajalehetegija Jannsen.
Konverentsil osalemine on tasuline, registreerida saab interneti koduleheküljel http://reg.parnumaa.ee
18. aprillil, Suurel Reedel peetakse Pärnu Eliisabeti kirikus oikumeeniline jumalateenistus, millele järgneb ristikäik läbi linna.
EK