Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vabariigi Valitsus ja Eesti Kirikute Nõukogu sõlmisid koostööleppe

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Neljapäeval, 17. oktoobril allkirjastasid peaminister Siim Kallas ja EKN-i president piiskop Einar Soone Vabariigi Valitsuse ja Eesti Kirikute Nõukogu ühiste huvide protokolli.
Taolise koostööleppe sõlmisid kirik ja riik Eestis esmakordselt. Vabariigi Valitsusel on selliseid kokkuleppeid varem sõlmitud näiteks ettevõtjate ja ametiühingutega. Lepingu sõlmimise on tinginud vajadus ühistelt määratleda põhimõtted ja tegevusvaldkonnad, kus riik ja kirik omavad ühiseid huvisid.
Siim Kallas on veendunud, et kiriku rolli tähtsustamine meie ühiskonnas on väga vajalik. Peaministrile teeb muret, meie inimesed ei tea suurt midagi erinevatest usunditest. Ta peab väga oluliseks, et koolides oleks religiooniõpetustunnid eesmärgiga aidata lastel paremini mõista ümbritsevat maailma.
Vabariigi Valitsuse ja EKN-i koostöö on kestnud aastaid ja on olnud hea, tegu on teineteisega arvestatavate partneritega. Koostööleppes on fikseeritud ühised huvi ja kavatsused teiste hulgas näiteks haridusministeeriumiga usundite õpetamise, pedagoogide riikliku koolitamise, ka kaplanite riikliku koolitustellimuse osas. Justiitsministeeriumiga on koostöö vanglakapanaadi arendamise osas, sinna kuulub ka kriminaalpreventsioon ja rehabilitatsioonitöö.
Üks suur koostöövaldkond on kaitseväe kaplanaadi väljaarendamine, loomisel on politseikaplanaat, kaplaniteenistus sadamates, lennu- ja raudteejaamades, kristliku hoolekandeasutuste võrgustiku moodustamine. Välisministeeriumi valdkonda jääb koostöö riikliku välispoliitika elluviimise kaasaaitamisele rahvusvaheliste religioossete organisatsioonide kaudu.
Leping sätestab, et osapooled hakkavad vähemalt kord aastas nõupidamisi läbi viima.
Valitsus on protokolli arutanud kabineti nõupidamistel kahel korral, ühishuvide protokoll valmis siseministeeriumi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostööna.
Tiiu Pikkur