Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uusi tuuli koguduses

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tallinna Püha Vaimu koguduse uueks ettevõtmiseks on laste päevahoiu avamine, aga tähelepanu pälvib ka kutse avatavasse näiteringi. Et kirik ja kogudus saaksid olla kogukonna keskel ja inimestele vajalikud, selleks pakub Püha Vaimu kogudus Tallinnas või selle ümbruses elavatele peredele lastehoiu teenust. Kogudusemaja II korrusel on remonditud kaks ruumi, et vastu võtta 12 last. Veel on mõni vaba koht.
Juhataja ametis olev koguduse abiõpetaja Eha Kraft, kes tänu läbitud kursustele on nüüd ka diplomeeritud lapsehoidja, ütleb, et laps ei pea tingimata olema kristlikust perest, kuid siinne õhkkond ja kavas olev piibliloo õppimine peab olema aktsepteeritud. Sama on seatud tingimuseks ka sealsetele töötajatele. Lastehoiu avamisega tuleb kogudus appi linnale ja mitte ainult lasteaiakohti pakkudes, vaid ka luues neli uut töökohta, millest kaks on veel täitmata.
Mõni aasta on koguduses aga usinalt pühapäevakoolitööd teinud Reane Evert ja Teele Hallmägi. Pühapäevakoolist kasvaski välja mõte hakata tegema näiteringi, et suuremate pühade – jõulude ja ülestõusmispühade – ajal jumalateenistust elavdada. Ringi juhendama kutsuti 20aastase kogemusega näitejuht Ülle Mängli, kes on sama kaua laulnud Kaarli koguduse kontsertkooris ja töötab praegu lasteaias õpetajana.
Näiteringi oodatakse lapsi ja noori, kuid Ülle Mängli sõnul ei ole keeldu ka täiskasvanutele, kui osalemiseks soovi on. Vajadusel on ta valmis õpetama kahte rühma. Koos hakatakse käima kolmapäeviti kell 18, esimene kohtumine on 4. septembril.
Erinevat näputööd pakutakse emadele ja vanaemadele.
Rita Puidet