Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uues ametis

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Alates eelmise aasta septembrist töötab Usuteaduse Instituudis lektorina mag Urmas Nõmmik, kes sügisel asub lektorina tööle ka Tartu ülikooli (TÜ) usuteaduskonnas.
Urmas Nõmmik on sündinud 7. juunil 1975, abielus. Ta on lõpetanud Rakvere I keskkooli 1993, samal aastal astunud TÜ usuteaduskonda ja lõpetanud selle 1997. Selleks ajaks kujunes välja sügavam huvi Vana Testamendi vastu ning tekkis tihedam kontakt prof Otto Kaiseriga Saksamaalt Marburgist.
1997 astus Nõmmik TÜ usuteaduskonna magistrantuuri, mille raames veetis ühe aasta Volkswagen-Stiftungi stipendiaadina Marburgis (1998-1999) Otto Kaiseri juures. Magistritöö «Die Gerechtigkeitsbearbeitungen in den Psalmen. Eine Hypothese von Christoph Levin formgeschichtlich und kolometrisch überprüft» (Õiglusredaktsioonid Psalmides. Kontrollides vormilooliselt ja kolomeetriliselt üht Christoph Levini hüpoteesi) kaitses 15.12.1999 Tartus.
Alates 2000. a sügisest on Urmas Nõmmik TÜ ja Marburgi Philipps-Universitäti usuteaduskonna doktorant. 2000-2003 viibis ta Saksa akadeemilise üliõpilasvahetuse (Deutscher Akademischer Auslandsdienst) stipendiaadina Marburgis. Nõmmiku põhiliseks uurimisvaldkonnaks on Vana Testamendi poeesia ja tarkuskirjandus, eriti aga Iiobi raamatu sõprade kõnede tarkuskirjanduslik teoloogia, nende traditsioonilugu ning poetoloogia. Teda juhendab prof Otto Kaiser.
Teine põhivaldkond käsitleb prof Lazar Gulkowitschi ja judaistika arengut Tartus enne Teist maailmasõda (täpsemalt judaistika õppetooli 1934-1940; juhendajaks prof Kalle Kasemaa ja Stefan Schreiner Tübingenist). Huvi Eesti religioonisotsioloogilise pildi vastu on andnud aastatel 2001-2004 tulemuseks ühe uurimistöö ja mõne artkli koos Liina Kilemitiga.
Urmas Nõmmik on Akadeemilise Teoloogia Seltsi liige.
EK