Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uued pastoraal­seminari õppurid selgunud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

26. augustil oli Usuteaduse Instituudi pastoraalseminaris pro venia concionandi eksam, mille sooritas kuus inimest.
Septembrist hakkavad saama aastast ettevalmistust õpetajakutseks Merle Prass-Siim, Johann-Christian Põder, Eha Kraft, Indrek Kõiv, Marie-Christine Väli ja Miina Piir. Kaks õpinguteks avalduse esitanut ei vastanud esitatud nõudmistele ja neid eksamile ei kutsutud.
Kõik nimetatud on töötanud kirikus juba mitu aastat. Merle Prass-Siim on möödunud aastast diakon ja töötab Paldiski koguduses. Sel aastal kaitses ta akadeemilise usuteaduse magistritöö Usuteaduse Instituudis. Miina Piir on aga kaitsnud möödunud aastal samas magistritöö kristliku kultuuriloo alal ja teeb Püha Vaimu kirikus ingliskeelset tööd.
Diakonipühitsuse sai sel aastal Eha Kraft, kes on samuti tööl Püha Vaimu koguduses, möödunud aastal arestimajade vanemkaplanina töötav Johann-Christian Põder. Kuus aastat tagasi sai diakonipühitsuse Indrek Kõiv, kes teenib praegu Pärnu praostkonnas. Marie-Chris­tine Väli on Usuteaduse Instituudi haldusdirektor, tal on käsil magistriõpingud akadeemilise teoloogia alal kiriku kõrgkoolis, samuti on ta Püha Vaimu kiriku ingliskeelse koguduse praktikant.
EK