Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Usuteaduse instituudis käib töö ja vile koos

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

120 üliõpilasega väikese eraülikooli privileege on ühtehoidev vaimsus õppejõudude ja õppurite vahel. Kaido Jalakas annab rektorile üle esmaabitarvete kollektsiooni sisaldava ristiga kasti. Andres LeppAdvendiaeg kulgeb meie kiriku kõrgkoolis tegevusküllaselt, eelmise nädala õppesessioon päädis jõulujumalateenistuse ja koosviibimisega ning hingehoiualase õpiku esitlusega.
On kenaks traditsiooniks, et UIs tähistatakse saabuvaid jõule õigest ajast mõni nädal varem. Sellega teavad detsembrikuisele sessile tulevad üliõpilased arvestada, samuti annab see võimaluse tegevvaimulikest vilistlastel koolilinna sõita.
Kaks ühes asemel kolm ühes
All-linna auväärsemasse pühakotta, Püha Vaimu kirikusse kogunenud kirikulised, teiste hulgas UI vilistlasest peapiiskop Andres Põder, võtsid jõululaulu üles, kui protsessioon jumalateenistuse läbiviijatega sisenes: risti kandev pastoraalseminari juhataja dr Ove Sander, rektor prof dr Randar Tasmuth, UI töötaja õp Kerstin Kask, doktorant õp Kristel Engman ja tegeliku usuteaduse õppetooli hoidja mag Marko Tiitus.
Lektsioone lugesid üliõpilased Külliki Valk ja Helen Kuldkepp. Jutluses tõmbas Randar Tasmuth paralleeli aegade vahel. Viidates meie postkaste ummistavatele reklaamidele «kaks ühes», kinnitas professor: Jeesuse sündimisest alates saaksime kõnelda võimalusest «kolm ühes», kui me vaid mõistaksime.
On traditsioon seegi, et pärast jumalateenistust liigutakse kirikust paari sammu kaugusele koolihoonesse, kuhu esmakursuslased on organiseerinud jõuluroad. Äsjalõppenud loengute järel oli suure auditooriumi mööbel seatud pikkadeks laudadeks, millele tudengid kandsid hõrgu eine.
Üliõpilaste seast võttis sõna järgmisel nädalal diakoniordinatsioonini jõudev Kaido Jalakas. Tema sõnul on neli aastat siin majas viinud veendumuseni, et tulemuslikuks õppetööks vajaminevast on puudu vaid esmaabitarvete kollektsiooni sisaldav ristiga kast.
Ühe sellise ta nüüd otsustaski oma alma mater’ile kinkida, üldiste ovatsioonide saatel võttis selle vastu rektor Tasmuth.
«Inimese kõrval» aitab aidata ligimest
UI toimetisena ilmunud Kristi Alto ja Raili Gothoni hingehoiuõpiku «Inimese kõrval» esitlusel rõhutati sellise (õppe)materjali vajalikkust eesti keeles. Mitmed teoses esitletud küsimused on nn üldinimlikud, sõltumata mingitest kindlatest veendumustest.
Autorid väljendavad eessõnas lootust, et pakutud vahendid aitavad ära tunda patsientide hingehoidlikke vajadusi ja julgustavad vestlema ka nendes küsimustes, millele ei ole valmis vastuseid.
Kohal viibisid teiste hulgas raamatu soome keelest tõlkinud Urmas Oras ja toimetaja Heino Nurk, mõlema mehe teened eesti hingehoiu arendamisel on suured.
Liina Raudvassar