Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uskuda ja kuulutada

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Vaid kaks nädalat ja kaks päeva on jäänud usuaastale pühendatud kirikupäevadeni 28.–30. juunini Hiiumaal. 

Lauluharjutused on paljudes kogudustes ammu käimas ja loota on, et eelnev seitsmemagajapäev (27. juuni) toob osalistele ilusa ilma ja et keegi kiriku oodatud pidu maha ei maga, nagu legend seitse aastat kestnud unest pajatab.
«Mina usun …» ütleb kirikupäevade moto. Mina usun, et kolm päeva mere taga Hiiumaal koos inimestega, kes kannavad endas Jumala valgust ja kuulutavad seda oma eluga, saavad lükitud kui väikesed helmed roosikrantsi. Palvet ja tänu Jumala poole on neil päevil ohtralt: seda leiab Kärdla linnast, kus ühtlasi tähistatakse kiriku 150. aastapäeva, ja Käina kiriku varemete juurest. Ja iga osaleja on oma kohaloluga kuulutaja rollis.
Mida täpselt on usutud ja usutakse, arutatakse reede õhtul Kärdla kirikus konverentsil, kus ettekannetega apostlikust usutunnistusest ja Nikaia usutunnistusest astuvad kuulajate ette vaimulikud Tarassius Tölpt (EAÕK), Enn Auksmann ja Arne Hiob ning vestlusringis on kirikupead Andres Põder ja Stefanus. Piiskop Einar Soone on palutud laupäeval kõnelema rõõmusõnumiõhtule, kus muusikaga astuvad Jumala palge ette meie tublid lauljad.
Nii et kel hiidlastest jääb kuulmata Jumala kutse 25. juunil algava Nelja Tuule ristiretke ajal, pikeneb armuaeg – kirikupäevi peetakse saarel 28.–30. juunini, mil armulauaosadust jagatakse mitmes kirikus ja palveid läkitatakse kas või Heltermaa sadamast. Jätkuks kirikupäevadele õpetab praost Enn Auksmann Piiblit lugema ja mõistma.
Et kindel olla, kuhu öötundideks saab puhkama heita, küsi ööbimisvõimaluse järele kohalikult õpetajalt Hüllo-Kristjan Simsonilt telefonil 5621 0324 või kirikupaevad@dago.ee. «Kõik on oodatud ja külaliste vastuvõtuks valmis,» ütleb Simson.
Rita Puidet