Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Urvaste kogudus tähistab kiriku 600. aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kahel päeval, 6.–7. juulini toimuvad kirikus ja kiriklas mitmesugused üritused, millega Urvaste Püha Urbanuse kogudus tähistab oma pühakoja 600. aastapäeva.
Esimene päev on kantud muusikast, kell 16 kirikus algaval vaimulikul laulupäeval «Laula Loojale» astuvad üles kihelkonna ja koguduste koorid. Teise päeva esimene pool annab külalistele ülevaate Urvaste kihelkonna ja kiriku ajaloost. Ajalookonverentsi «600 aastat Urvaste kiriku ajalugu» juhatab Kadi Alatalu; lektoriteks on Kaur Alttoa, Madis Linnamägi, Tiina-Mall Kreem, Lennart Mängli ja Valdo Valper.
Konverentsile järgneval pidulikul tänujumalateenistusel on lubanud kaasa teenida peapiiskop Andres Põder ja kõik Võru praostkonna vaimulikud. Oodatud on osalema ka külalised Rootsi sõpruskogudustest.
Aastapäevaürituste raames õnnistatakse uus, 23 meetrit pikk kirikuvaip, mis ulatub peauksest altari ette. Vaip on tellitud Urvaste kohalikult käsitööliselt, tänavu Olustvere tehnikumi lõpetanud Karmen Kroonmäelt, kes tegi ise kavandi, värvis lõngad ja kudus vaiba oma kodus kangastelgedel. Vaiba kavandamisel on meister kasutanud Urvaste kihelkonna motiive ja värve.
Liina Raudvassar