Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Urmas Klaas valiti nõukogu esimeheks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

klaas_urmasTartu Maarja Kiriku Sihtasutuse nõukogu koosolekul tegi kauaaegne esimees Ilmar Tops ettepaneku valida uueks esimeheks Tartu linnapea Urmas Klaas (fotol). Nõukogu kinnitas uue esimehe ühehäälselt.
Urmas Klaas ütles, et võtab Maar­ja kiriku ülesehitamise kohustust väga tõsiselt ja teeb seda usuga, et «me üheskoos kiriku taastame». Ta lisas, et see on meie suur ülesanne, sest Maarja kiriku ja koguduse jaoks ei ole II maailmasõda veel lõppenud. «Peame kõik jõud ühendama, et ka see viimane luteri kirik Tartus saaks taastatud, et kiriku torn paistaks kaugele, kuulutaks head sõnumit, et kõik on kirikusse teretulnud, ja räägiks meile Eesti laulupidude lugu,» ütles vastvalitud nõukogu esimees ja lisas: «Väärika ajalooga Maarja kiriku kohta võib öelda, et see on eesti rahvuse sünnikoht, sest 1869. aastal algas pasunamänguga kiriku tornis esimene üldlaulupidu. Eriti paslik on seda meelde tuletada 2019. aasta üldlaulupeo künnisel. Meie ülesanne on see teadmine viia iga eestlaseni, et Tartus on laulupeokirik, mis ootab meie kõigi toetust ja abi taastamiseks.»
Maarja kiriku taastamine on loomulikult väga suur töö, mis toimub etappide kaupa. «Kõik tööd, mida praegu ette võetakse – olgu või piskud –, on ehitusprojektijärgsed, midagi ei tehta ajutiselt,» kinnitas linnapeast nõukogu esimees ja ütles, et Tartu linn on toetanud nii Jaani kui ka Pauluse kiriku taastamist ja kindlasti toetus kirikutele jätkub. Nagu annavad oma toetuse Maarja kirikule ka linna ümbritsevad vallad. «Pöördume keskvalitsuse poole, kaalume Euroopa tõukefondide võimalusi,» nimetab Urmas Klaas võimalusi. «Linn on toetanud ehitusprojekti. Sel aastal on kavas trepi taastamine ja plaanis katuse vahetamine. Koguduse enda töö ja tegevus võimaluste leidmisel kiriku ehitamiseks on samuti väga oluline. On ju väga suur vahe, kas kirikuhoone on muuseum või teeniv jumalakoda.»
Linnapea tuletas meelde, et Maarja koguduse rüpest on 1870. aastal välja kasvanud Peetri kogudus ja 1910. aastal Pauluse kogudus. Maarja kirik on olnud oluline kihelkonnakirik, tänapäeval kirik linna ümbritsevate valdade jaoks.
Sirje Semm