Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üllar Salumets seati koguduses ametisse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kristuse taevaminemispühal, 9. mail seadis ja õnnistas peapiiskop Jaan Kiivit koguduseõpetaja ametisse Üllar Salumetsa (fotol), kes 1994. aastast on Urvaste kogudust diakonina teeninud.
Urvaste kirikus toimunud introduktsiooniteenistusel märkis peapiiskop, et õpetajana jõuab Üllar Salumets uude seosesse oma kogudusega. Ta võrdles head õpetajat hoolsa põlluharijaga, kes paneb käe adra külge ja tagasi vaatamata veab oma vagu.
Jaan Kiivitit assisteerisid praost Andres Mäevere ja õpetaja Peeter Karma, kelle juures Kambjas Üllar Salumets oli prooviaastal. Pihikõne pidas emeriitõpetaja Laine Villenthal ja jutluse Peeter Karma. Algusliturgias teenis Räpina koguduse õpetaja Urmas Nagel. Kaasa teenisid Vastseliina koguduse õpetaja Toivo Hollo, Rõuge koguduse õpetaja Valdo Reimann, kaplan Raino Kubjas ja emeriitõpetaja Aleksander Luhamets. Talitusel seisid õpetaja Salumetsa kõrval kirikuvanemad.
Üllar Salumets on sündinud 1969 Võrus, lõpetanud Antsla keskkooli 1987, õppinud 1991–2000 Usuteaduse Instituudis. Ordineeritud diakoniks 1994, õpetajaks 2001. Detsembris valis Urvaste koguduse täiskogu Üllar Salumetsa oma õpetajaks.
Urvastelased hindavad Üllar Salumetsa teoka ja ettevõtliku mehena. 1999. aastal remonditi Urvaste kiriku orel. Suur töö oli ka Urvaste kalmistu kaardistamine ning Kraavi kiriku kordaseadmine, Heimtali kiriku taastamine.
«Kuid arvan, et teinekord on soojal käepigistusel ja toetaval sõnal suurem väärtus,» peab Üllar Salumets inimese vaimset toetamist materiaalsest väärtusest tähtsamakski.
Liina Valper
Võrumaa Teataja