Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus: Kui palju uusi inimesi tõid valimised koguduse juhtimisse?

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Märksõnad:  / Number:  /

Toomas Nigola, Põlva Püha Neitsi Maarja koguduse õpetaja:
Mina saan küll öelda, et valimistega tuli koguduseellu palju värsket verd juurde. Eks see ole ka loomulik, et endise koosseisu mitmed inimesed, kes elupõliselt on olnud koguduses tegevad, soovisid teatepulka noorematele edasi anda. Ligi pooled nõukogu liikmetest on praeguses koosseisus uued ning juhatus koosneb lausa sajaprotsendiliselt uutest inimestest.
On tajuda, et koguduses on uusi tuuli, uued tulijad on värskete ideedega ja kõigiti teotahtelised. Juhatuse neljast liikmest kaks on tegevajakirjanikud, Põlvamaa ajalehe Koit vanemtoimetaja Aare Lepaste ja toimetaja Margit Õkva. Näiteks plaanime taas käivitada koguduse oma ajalehe väljaandmise esimese numbriga ülestõusmispühadeks. Juhatuse esimeheks valitud Andres Lehestik, tubli ja lugupeetud kohalik mees, on samuti uus tegija.

Tiina Janno, Audru Püha Risti koguduse õpetaja:
Meil on valimised kenasti läbi viidud, dokumendid juba Tallinnagi saadetud ja kuuldavasti nõuetekohased. Nõukogu ja juhatuse uues koosseisus jäävad tegevaks inimesed, kes on aastatepikkuse kogudusetöö kogemusega ja võiks öelda, et asendamatud koguduses. Hoolimata oma rikkalikest kogemustest on nad kõik noored inimesed. Kirikutöö vajab sisseelamist, seega on minu meelest hea, et järjepidevus on tagatud. Juhatuse esimees on Janno Valge ning liikmed Merike Gnezdov ja Ester Osjamets.