Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Möödunud nädalal valiti EELK Kirikupäeva ja Laulupeo SA uueks juhatajaks Tuuliki Jürjo. Eesti Kirik soovib õnne ja küsib, mida ta soovib uues ametis korda saata.

Tuuliki Jürjo: See on erakordselt suur vastutus. Koordineerida ja juhtida EELK kõige suuremat ettevõtmist, mis haarab enda alla nii laulupidulisi, kirikunoori, pühapäevakoolilapsi, allasutusi kui ka tavalisi koguduseliikmeid, on meeletult suur vastutus ja ka usaldus minu vastu.

Vastus on lihtne: et toimuks vaimustav laulupidu ja osadust pakkuv kirikupäev. Suursündmus, mis oleks meie kõigi pidu.

Minu jaoks on väga oluline, et see pidu puudutaks isiklikult igaüht, kes Viljandisse tuleb. Et ühise laulu maagiline jõud kannaks meid Jumalale ligemale ja et me leiaksime uut vaimulikku hingamist. Et kirikutes toimuvad palvused, kontserdid ja jumalateenistused oleksid meile hingekosutuseks ja et meie ühine palve kannaks meid Jumala ette. Et usu jõud haaraks ka neid, kes veel on otsimas oma teed Jumala juurde. Et inimesed saaksid lihtsalt ka koos olla oma sõpradega ja uusi leida.

Soovin, et kogu linn võiks hingata kirikupäeva ja laulupeoga ühes rütmis. Et see ei puudutaks ainult kokkutulnud luterlasi, vaid annaks oma koha ka vendadele-õdedele teistest konfessioonidest. Ja nii, nagu pärimusmuusika festivali ajal on linnarahvas ametis vabatahtlikena ja majutuse pakkujatena, võiks ta seda olla ka kirikupäeva ajal.

Viljandi linnal on omalt poolt pakkuda kaunis loodus, kus lauluproovide vahel närve puhata, järvedes supelda või mägedel matkata. Kõik on kompaktselt käe-jala juures, nii et täiesti võimalik on mitu päeva autovabalt veeta. See annab ka omad võimalused programmile, mis loodetavasti saab olema pungil täis vaimselt kosutavaid ja haaravaid sündmusi, sest 5–10 minutiga võib jalgsi praktiliselt igale poole jõuda. Loodan, et lahkudes on kõigil pidulistel hea tuju ning süda täis rõõmu ja sooje mälestusi.