Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Märksõnad:  / Number:  /

29.–30. novembrini Zoomi veebikeskkonnas toimuvast EELK XXXI Kirikukogu 1. istungjärgust võtavad osa järgnevaks neljaks aastaks valitud saadikud.  Esialgses päevakorras on peapiiskopi ettekanne „Olukorrast kirikus“  ja konsistooriumi liikmete kaasettekanded. Toimub EELK 2022. aasta eelarve seaduse eelnõu I ja II lugemine. Valitakse konsistooriumi kantsler ja assessorid. Veel valitakse kirikukogu abijuhataja ning EELK revisjoni-, õigus- ja nomineerimiskomisjoni kiikmed.

Milliste ootustega lähete kirikukogule ning kuivõrd tajute vastutust, et esindate kõiki neid, kes teid on kiriku parlamenti valinud?

Tanel Meiel, kaplanaadi esindaja: Tunnen vastutust, aga ka meeldivat kohustust, esindades eelkõige vangla kaplanaati. On hea võimalus kirikukogu saadikuna näha, millistesse arengutesse on meie kirik suundumas. Täna vastu võetud otsused mõjutavad meid ju järgneva dekaadi vältel. Ootan, et kaplanaadi temaatika jõuaks fookusesse, sest just see puudutab mind kõige otsesemalt oma ametikohustustest lähtuvalt. 

Epp Sokk, Pärnu praostkonna saadik: Siiani olen kirikukogu tegemisi jälginud eemalt, ka Eesti Kiriku ülevaadete kaudu. Kuna olen praktilises kirikutöös päris pikalt olnud, siis on mul tekkinud mingi ettekujutus lisaks kodukogudusele ka kiriku terviklikkusest. On ka omad ootused ja tajumised, mis kirikus töötab ja mis mitte. Ajaga on tekkinud tunne, et mul on oma pilt. Seetõttu andsin kandideerimiseks nõusoleku ja mul oli hea meel, et sinod mind ka valis. Ilmikuna on see väga suur võimalus nii kõrgel tasemel kaasa rääkida. 

Mattias Haamer, Viljandi praostkonna saadik: Olen mind valinutele väga tänulik, et nad julgesid mind usaldada. Näen enda võimalusena viia kirikukogusse noorema generatsiooni hääl. Ega ma hetkel veel ju täpselt teagi, mida kirikukogu tähendab ja milline saab minu roll seal olema. Seetõttu on esimesele kokkusaamisele, olgu küll üle veebi, väga põnev minna. 

Olev Kents, Järva praostkonna saadik: Uuelt kirikukogult ootan, et ta oleks sidemeks, mis seoks kokku väikesed maakogudused, suured linnakogudused, väliseesti kogudused ja kirikuvalitsuse. Seoks kokku üheks suureks Eesti luterlikuks kirikuks, mis oleks kui kindel linn ja kuhu inimesed saaksid ja tahaksid maailma tõmbetuulte eest varjuda.