Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kas pühapäevane lumerohkus lõi takistusi jumalateenistuse pidamisele?
Õpetaja Annika Laats Harjumaalt:
Meil Risti koguduses jumalateenistus toimus, kaasa teenis ka koor. Kirikus oli umbes nelikümmend inimest. Oli ka pühapäevakool viieteistkümne lapsega.
Enne pühapäevast teenistust oli koguduses kolmandat aastat piparkoogiöö, millest võttis osa umbes kolmkümmend noort. Sellele misjoniüritusele julgevad tulla ka need noored, kes muidu kirikus ei käi. Oli väga mõnus ja tihe nädalavahetus. Öösel lükkasime noortega kiriku juurest lund, et oleks parem kirikusse tulla.
Õpetaja Mait Mölder Võrumaalt:
Helistasin pühapäeva hommikul Ruusmäele, et saada olukorrast ülevaadet. Sealse abikoguduse liikmed soovisid kindlasti jumalasõna kuulata ning otsustasid lumest läbi pääseda ja kirikusse jõuda. Kiriku juurest oli tee lahti lükatud, seda teeb kas kohalik vald või mõni sealne talumees.
Õpetaja Lembit Tammsalu Läänemaalt:
Hanila koguduse jumalateenistust peame praegu Virtsu seltsimajas ja see ka toimus. Aga Virtsust 13 kilomeetri kaugusel Karusel ja 35 kilomeetri kaugusel Varblas jäi jumalateenistus ära, sest ma ei pääsenud lume tõttu autoga kodust liikuma.
Muidu talv jumalateenistusel osalejate arvu ei mõjuta, see on suvel ja talvel stabiilne. Vahel on juhtunud, et Karusel on teenistus ära jäänud, sest kedagi pole kirikusse tulnud.
Õpetaja Margit Nirgi Virumaalt:
Haljalas on tavaline talveilm, nagu oli minu lapsepõlves. Oleme saanud ju palvevastuse, et meil oleksid valged jõulud. Kirikusse jumalateenistusele me ei pääsenud, sest lund on umbes 70–80 sentimeetrit.
Pool teed kirikusse oli lahti lükatud, aga käsitsi rohkem ei jõudnud. Lumest jaksas läbi sumada kolm inimest, pidasime kantseleis palvuse. Kantselei on alternatiiv, jumalasõna ei jää lume tõttu jagamata.
EK