Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühtsuse poole püüeldes

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Kirikute Nõukogu korraldab koostöös EELK Usuteaduse Instituudiga oikumeeniaalase täienduskoolituse vaimulikele ja usuteaduse üliõpilastele. Koolituse kolmest osast esimene leidis aset detsembrikuu alguses, järgnevad osad on plaanis veebruari lõpus ja mai alguses.
Koolitusel käsitletakse oikumeenilise liikumise ajalugu, teoloogiat ja hetkeseisu ning olulisemaid oikumeenilisi dokumente (Lima ühisdokument «Ristimine, armulaud, vaimulik amet» ja Charta Oecumenica). Koolitajateks on Heikki Huttunen (Soome õigeusu kirik), Peeter Kaldur (EELK), mag Ingmar Kurg (EEKBKL), Tauno Teder (EELK), dr Veiko Vihuri (EELK) ning teised EKNi liikmeskirikute esindajad.
Koolituse esimeses osas kõneldi oikumeeniliste püüdluste ajaloost, Kirikute Maailmanõukogu tegemistest, oikumeenilise liikumise põhimõtetest ja Porvoo osaduskonnast. Osalejaid oli lisaks lektoreile katoliku, luterlikust, advent- ja nelipühi kirikust.
Kõigist sõnavõttudest jäi kumama mõte ja pilt, kuis aegade algusest on kristlased püüelnud ühtsuse poole. Selle nimel on tehtud tohutuid pingutusi eeskätt oma isekusest ülesaamiseks. On saavutatud kokkuleppeid, näiteks meie usutunnistused või Porvoo ühisavaldus. Kuid samas piisab vaid ühest rutakast ja läbimõtlematust teost, et aastate ja aastakümnete pingutused olematuks teha (näiteks Rootsi riigikiriku viimase aja ettevõtmised).
Annaks Jumal meile tulist vaimu, sooja südant ja leplikku meelt, et võiksime õdede ja vendadena Temas üksteist austada!

Jaan Nuga
,
Palamuse koguduse õpetaja