Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühte perre kaks EELK tänukirja

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Ühte perre tuli sel aastal kaks EELK tänukirja. Arne ja Tiina Tegelmann tähistasid mõlemad sel aastal 50. sünnipäeva. Konsistoorium andis Palamuse koguduse juhatuse esimehele Arne Tegelmannile maikuus tänukirja tubli töö eest Palamuse koguduse elu edendamisel ja juhatuse liikmele Tiina Tegelmannile septembrikuus tubli teenimise eest Palamuse koguduses.
Tegelmannide perekond on Palamuse kogudusega seotud paarkümmend aastat, elasid vanas tuult läbi laskvas pastoraadis, kus sündisid ka nende perre lapsed. Koos on nad edendanud paikkonna kultuurielu. Mäletan isegi mõne aasta tagust Ain Kalmuse etendust «Juudas», mille lavastas Raivo Adlas ja kus oli kaasatud kohalik rahvas, sealhulgas ka kirikuõpetaja Jaan Nuga.
Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumi direktori Arne Tegelmanni tähelepanu all on viimastel aastatel olnud koguduse majandusliku toimetuleku tagamine ja külakeskuse väljakujundamine. Tiina Tegelmann juhib kultuurielu naabervallas Tabiveres. Konsistooriumi tänukirja vastu võttes ütles Tiina, et on viimastel aastatel koguduseelust veidi eemale jäänud, aga kirikuvalitsuse poolt tema aastatepikkuse töö tunnustamine koguduses annab uut indu.

Foto ja tekst: Sirje Semm