Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühiskonnatöö sihtasutus annab nõu ja kaasab

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

22. septembril toimus kaua planeeritud finantsmehhanismide õppepäev praostidele.

Maasoojusküte, laste mänguväljak, remonditud harmoonium … Need on vaid mõned näited, mida kogudused on saanud ära teha tänu rahastusele LEADER-programmist.
Konsistooriumi saalis julgustasid erinevaid rahastamisvõimalusi kasutama Marelle Erlenheim ja Deiw Rahumägi. Rahastusallikate kogenud asjatundjate soovitus rahataotluse koostajale oli selline: alustage oma reaalsete vajaduste väljaselgitamisest, mitte sellest, mis meede on parajasti avanenud. Kui see töö on tehtud, tuleb luua koostöösuhteid, uurida erinevaid arengukavasid, suhelda rahastajatega, kutsuda neid külla, omandada laiemat kõlapinda kui kitsalt koguduse vajadused. Organisatsioonikultuur on ülioluline: finantsarvestus peab olema korras, maksuvõlgnevusi ei tohi esineda, aastaaruanded peavad olema korrektselt esitatud.
Kui need eeltingimused on täidetud, siis allikaid, kust lisarahastust taotleda, on praegu päris palju. Euroopa Liidu toetused aastateks 2014–2020 on leitavad koduleheküljelt http://www.struktuurifondid.ee/el-toetused-2014-2020/.
Avanevad meetmed leiab rakendusüksuste kodulehekülgedelt. Rakendusüksused on näiteks EAS, SA Innove, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, ministeeriumide kodulehedki on inforohked.
LEADER-programm vastab paljude vabaühenduste vajadustele ja võimaldab ka investeeringuid taristusse. Kogudustel on selle programmi täitmisel häid kogemusi. Ootame LEADERi uue taotlusvooru avanemist sügisel. Võimalikult kiiresti soovitame liituda oma kohaliku LEADER-grupiga – kui voor avaneb, on muud tegemist küllaga.
Avo Üpruse sõnul on Ühiskonnatöö Sihtasutus koolitustel tutvustanud võimalusi koguduste ja muude kiriklike ühenduste tegevuste rahastamiseks. Äsja toimus selline koolitus Rakveres, veidi varem Haapsalus, peatselt väisatakse Võrut.
Võimalus on teha ka koostööd maakondlike arenduskeskustega. Avo Üprus kinnitab, et kontakti loomine on vajalik ja kasulik. «Aga kasulike asjadega on mõistagi nõnda, et nende kasulikkus ilmneb kasutamise käigus. Tolmuimeja ise tolmu ei võta ja kirves kapis puid ei raiu. Tehke proovi ja liituge algatuseks postiloendiga teile sobivas piirkonnas, et saada infot maakondliku arenduskeskuse tasuta teenuste kohta.» Selleks leidke üles oma maakonna arenduskeskuse konsultant. Aadressid ja kontaktid on leitavad Ühiskonnatöö Sihtasutuse kodulehelt www.estodiac.eu.
Merle Krigul,
Ühiskonnatöö Sihtasutuse
projektijuht