Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühinenud Piibliseltside palve- ja ohvripäev Eestis

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Palume pühapäeval, 2. mail jumalateenistusel ette lugeda alljärgnev läkitus ning võtta eestpalvesse Ühinenud Piibliseltsid ja Eesti Piibliselts.
Tiit Salumäe Jaan Bärenson
EPSi esimees EPSi peasekretär
Tallinn, 25. aprill 2004

LÄKITUS
Jeesus Kristus ütleb: Taevas ja maa hävivad, aga minu sõnad ei hävi! (Mk 13:31)
Armsad kaaskristlased! Eesti Piibliseltsi juhatus ja kaastöölised tervitavad teid Ühinenud Piibliseltside palve- ja ohvripäeva puhul, mida tähistavad kõik maailma piibliseltsid. Kogu maailma kristlaskond tänab Jumalat Tema Sõna eest ja palvetab, et pühakiri jõuaks iga rahvani, iga inimeseni.
Käesoleval aastal möödub 200 aastat Briti ja Välismaa Piibliseltsi tegevuse alustamisest. Väikesest algusest Walesis on saanud ülemaailmne misjon. Selle alguse mõjul ja abil alustati Eestis piibliseltsi tööga 1813. aastal. Piibliseltsid tegutsevad 200 maal ning Piibleid ja piibliosi on ilmunud 2355 keeles.
Piibliseltsid kogu maailmas töötavad selleks, et Piibel oleks kättesaadav igale inimesele.

Palve:
Meie hea taevane Isa, me täname Sind, et Sa oled julgustanud ja innustanud paljusid inimesi üle kogu maailma töötama koos Jumala Sõna levitamisel.
Me täname Sind, et Sinu Sõna on aegade jooksul paljusid inimesi puudutanud ja nende elu mõjutanud.
Me palume, et Sinu Sõna julgustaks inimesi uskuma ja tegutsema rahvaste ja inimeste vahel üksmeele ning rahu saavutamisel.
Me palume, et suur rõõm jumalasõna lugemisest ja kuulmisest süütaks neid, kes veel ei ole osa saanud jumalasõnast.
Me palume, julgusta ja kinnita rahvuslikke piibliseltse koos kohalike kogudustega jagama Sinu Sõna, et paljude inimeste süda saaks täidetud rõõmu ja rahuga, mis tuleb Sinult, meie Issand.
Me täname Sind kõigi eest, kes palvetavad selle töö pärast. Me täname Sind nende eest, kes ohverdavad selleks oma aega, energiat ja raha. Õnnista jätkuvalt oma Sõna levikut!
Aamen.