Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Turus palvetatakse Issanda poole

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

18. oktoobril peetakse Turus Kristuse päeva.
Eestist on Soome minemas 15-liikmeline delegatsioon eesotsas Misjonikeskuse juhataja Mika Tuovineni ja Agape Eesti juhi Herman Jürgensiga. Mika Tuovineni sõnul osaletakse Kristuse päevale eelneval palve ja muutumise teemalisel Euroopa foorumil, kus kõneldakse kirikute ja koguduste olukorrast ning evangeeliumi kuulutamise võimalustest. «Me oleme seisukohal, et varsti saaks ka Eestis korraldada Kristuse päeva, kus igast paigast tulevad kokku inimesed ja palvetavad Eestimaa eest,» lisas Tuovinen.
Ülesoomelisele palvepäevale koguneb esindajaid igast Soome linnast ja külast, et hüüda Issanda poole. Oodatud on inimesed kõikjalt Euroopast, et olla koos Soome usklikega ja toetada neid palves nii Soome kui ka teiste maade eest.
Kristuse päeva programm sisaldab palvet, ülistust ja õpetust. Selle sündmuse keskmes on risti kuju moodustamine: iga linnavalitsuse kaks esindajat toovad oma piirkonna sümboli saali põrandale, kogunedes ise ristikujuliselt, sümboliseerimaks Jumala armastust, kristlikku ühtsust ja pühendumist Jeesusele Kristusele.
Juba reede, 17. oktoobri õhtul palvetatakse selle eest, et suur misjonikäsk saaks täidetud selle põlvkonna jooksul (Matteuse 28:18–20). Kristuse päeva kutses öeldakse: «Meie palve Issandale on see, et ta tõstaks üles tuhandeid noori minema kõike maailma ja kuulutama häid sõnumeid Jeesusest Kristusest ning tegema jüngreid.»
Kristuse päev ei ole ühekordne sündmus, vaid osa protsessist, mille eesmärk on ehitada kogu rahvast üles palves ja tuua tagasi Jumala juurde. «Me tahame igas kogukonnas näha palvegruppe, kes jätkaksid palvet ka pärast seda sündmust, et palvetada regulaar­selt oma küla, naabruskonna või linnaosa eest. Meie palve on, et Kristuse päev tooks au Kristuse nimele Soomes,» öeldakse kutses.
Kristuse päeva idee pärineb Šveitsist. 2004. aastal kogunes Baselis 40 000 kristlast, et oma riigi eest palvetada. Esindatud olid kõik riigi 2800 omavalitsust. Kristlased üle kogu Šveitsi tõid oma lipud risti jalamile ja hüüdsid Jumala poole: «Me vajame Sinu muutvat väge.»
Lisainfo www.kristuspaiva.fi.

EK