Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tulge tarkuse allikale!

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

10.-12. juunini 2005. aastal toimub Tartus EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu.
Tartu on hariduse ja vaimu linn, seepärast on valitud kirikupäeva ja laulupeo motoks «Tarkuse allikale». Kavas on viia inimesteni seda vaimulikku tarkust, mida on tundnud juba meie esiisad.
Kirikupäevad algavad reedel avajumalateenistusega Peetri kirikus ja lõpevad pühapäevase jumalateenistusega kõigis Eestimaa kirikuis. Kirikupäevade olulisim sündmus on vaimulik laulupidu, mille ümber seatakse kõik teised üritused ja tegevused: lastepäev, vabaõhukontserdid, näitused, muusika ja sõna õhtu ning konverents.
Kirikupäeva toimkonna sekretär Elo Süld ütles, et kirikupäeva laulupeole on registreerunud enamus EELK koguduste koorid, ilmalikest kooridest aga vähesed. Sügise poole istutakse Tartus koorijuhtidega kokku, et vaadata, mida selles vallast teha annab. «Noodid on ju olemas ning korralikult trükitud,» kirjeldas Süld hetkeolukorda.
Organisatsiooniliselt on kirikupäeva korraldajad jälginud, kuidas on läinud Tartu ja Tallinna laulupeod ning nendelt ideid saanud. «Praegu otsime võimalusi koostööks linnaga,» ütles Süld.
Traditsiooniline laulupidu on kirikupäeva esimene prioriteet, sinna kõrvale mahub erinevatele huvigruppidele suunatud üritusi. Nii korraldab Laste- ja Noorsootöö Ühendus lastepäeva, noortele pakutakse õhtuti tegevust noortekohvikus.
Kirikupäevad on kantud soovist teha kirik nähtavaks ja arusaadavaks tänapäeva Eesti ühiskonnas ning laupäevahommikune misjonikonverents lahkabki aktuaalseid probleeme riigis. Lisaks põhiüritustele on kavas rida väiksemaid.
Laulupeol osalemine on hea võimalus kogeda rõõmu kiriku vaimsest pärandist ja ammutada laulmisest koos teistega tarkust. Tarkuse ja laulu jagamine on alati suurem saamisest, see on südantpuudutav elamus lauljale ja kuulajale. «Kirikupäeva külaline tuleb jumalarahva peost osa saama,» leidis Elo Süld.
Kirikupäevi on EELK korraldanud eelnevalt kaks korda, 1997. ja 2000. aastal.
Eesti Kirik hakkab regulaarselt tegema ülevaadet EELK kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo ettevalmistustest.
EK