Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Trükikoda annetab kirikule

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Trükikoda Uniprint annetas Saaremaa Kihelkonna kiriku restaureerimiseks 200 000 krooni, mis oleks muidu kulunud trükikoja 15. tegevusaasta tähistamiseks.

Ajaleht Meie Maa vahendab, et tegemist on Uniprinti taotlusega suunata oma töötajate, klientide ja partnerite tähelepanu igavikulisemate väärtuste olulisusele.

«Heategu on meie ühiskonnas ikka veel eriline tegu, rohkem jõuluaega kuuluv nähtus, mitte igapäevase elu lahutamatu osa. Seepärast otsustasime Uniprinti sünnipäevapeo asemel toetada ajaloolise Kihelkonna kiriku restaureerimist,» selgitab Meie Maas Uniprinti peadirektor Sirje Reinsoo.

Kihelkonna peaingel Miikaelile pühendatud kirik kuulub Saaremaa vanemate pühakodade hulka. Ajaloolase Villem Raami hinnangul on hoone ehitatud 1260. aasta paiku, kusjuures kooriruum kui pühakoja vanim osa võis olla ehitatud juba enne 1254. aastat. Pühakoda Kihelkonnal on äärmiselt rikas vana ja haruldase kirikuvara poolest. Kirikus asub näiteks üks Eesti vanemaid reformatsioonijärgseid altareid (1591) ja kantsleid (1604), siin on ka Eesti vanim säilinud orel (aastast 1805).

EK