Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Triin Rait valiti tähtsale kohale

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Euroopa Evangeelse Alliansi peaassamblee iga-aastasel koosolekul Varssavis 17.–19. oktoobrini kinnitati Eesti Evangeelse Alliansi esindaja Triin Rait esimese naisena Euroopa organisatsiooni ajaloos juhatuse liikmeks.

Juhatusse kuulub 8 inimest: president, asepresident, peasekretär, laekur ning neli liiget. Eestist osales peaassamblee koosolekul veel Eesti EA peasekretär dr Heigo Ritsbek ja Janek Pallase.

Eesti Evangeelse Alliansi president on Meego Remmel. EEA on kristlaste ühendus, kes tunnistab Kolmainu Jumala ilmutust Piiblis ning väljendab oma usku armastavas osaduses, praktilises kristlikus teenimises ja evangeelses tegevuses.  EEA eesmärgiks on ühendada Eesti evangeelseid kristlasi ja tegutseda Eestimaa evangeliseerimise nimel.

Triin Rait on Agape Eesti misjonär. Eestis tegutsev kristlik misjoniorganisatsioon on osa ülemaailmsest misjoniorganisatsioonist Campus Crusade for Christ International. 1951. aastal Ameerika Ühendriikides asutatud organisatsioon on täna esindatud rohkem kui 180 riigis ning selles töötab kokku üle 24 000 misjonäri ja üle 550 000 vabatahtliku. Agape Eesti alustas 1993. aastal.

Tegevuse eesmärgiks on aidata inimestel mõista kristlikku sõnumit, kuulutada aktiivselt evangeeliumi läbi erinevate ürituste ja projektide ning teha koostööd erinevate kirikute ja kristlike organisatsioonidega.

EK