Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toomkoolil algas neljas õppeaasta

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tallinna Toomkooli õppeaasta alguse palvus-aktus toimus 1. septembril Toomkirikus, kus peapiiskop Andres Põder õnnistas õpilased kooliteele. Koolis on 107 õpilast ja 18 õpetajat, töötajaid kokku ligi 30.

Direktor Egle Viilma rõõmustab, et koolile on antud kolmeaastase kehtivusega koolitusluba – 2017. aastani I kuni VI klassini.
«Nii me aste-astmelt töötame, kolme aasta pärast taotleme luba põhikooli lõpuni. Saime endale ka tublid uued õpetajad, nad on kristlased ja pisut aktiivsemad kui tavalised koguduseinimesed.» Kiitust väärivad ka aktiivsed lastevanemad. Olgu tulemas talgupäevad, perepäevad, kolimised või koristamised, ikka lüüakse kaasa.
Koolimajas Raekoja platsi ääres Apteegi tänavas on käinud kogu aeg remont, ikka aastas kaks klassiruumi juurde, ka söögisaal sai laiendust. Direktori sõnul jääb paari aasta pärast maja kitsaks küll. Tulevaks aastaks on veel ruumi kahe klassi jaoks, siis enam ei mahu. «Kui me alustasime mõned aastad tagasi, siis ei teadnud üldse, kuhu ruumid saame. Loodame, et Jumal meil abiks on uute ruumide leidmisel.»
Ehkki mõnikord helistatakse kooli ja küsitakse kohti näiteks VIII või IX klassi, on teadlikkus Toomkooli suhtes iga aastaga kasvamas. «Kõige populaarsem on 2012. aastal alustanud III tüdrukute klass, kuhu muudkui kohti juurde tahetakse, kuigi see on ammu täis,» selgitab Viilma.
«Koolist on aastate jooksul ainult üks õpilane lahkunud, ta läks meie partnerite juurde Vanalinna hariduskolleegiumi. Juurde on tulnud igal aastal mõned õpilased. Kuid ühel momendil neid lihtsalt ei mahu enam siia.»
Toomkool kasvab aasta-aastalt, kuid ei ole suurim kristlik kool Eestis. Tartu katoliku koolis on õpilasi neljasaja ümber. «Meie oma armas õpetaja Heiki Haljasorg valiti sinna direktoriks. Meiega sidet täielikult katkestanud ta ei ole, annab siiski siin veel tunni nädalas.»

Tänulikkuse teema
Selle õppeaasta teema koolis on tänulikkus, sihiga õppida olema üksteise vastu tänulikud ja olema Taevaisale tänulikud, et see kool on käivitunud. «Tahame olla ka tänulikud kaaslase kogemuse eest,» räägib Egle Viilma. «Soovime alustada tihedamat koostööd Kaarli ja Tartu Peetri kooliga ning ka Püha Johannese kooliga. Tahame käia õpetajatega koolist kooli kogemusi vahetamas. Esimeste aastate jõud on läinud oma kooli käivitamisele, nüüd on aeg ringi vaadata.»
Kristlikke koole on viimastel aastatel aina juurde asutatud, nende järele on ilmselgelt nõudlus olemas. «Ühelt poolt ei ole kristlikud teemad ühiskonnas populaarsed, pigem taunitud,» arutleb Toomkooli direktor. «Kuid meie oma kooliga ei ole mitte kordagi tajunud mingitki negatiivset hoiakut. Kool on hoogsalt käivitunud, lastevanemad on kogu aeg kaasatud olnud ja meid julgustanud. Meediakajastusi Toomkooli ja kristlike koolide kohta üldse ei ole just ülearu, kuid need on alati positiivsed olnud. Ja nende eest tuleb olla tänulik.»
Tiiu Pikkur