Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teised meist.

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Ajaleht Helsingin Sanomat avaldas 20. aprillil päevakajalise portreeloo Tallinna soome koguduse õpetajast Hannele Repost.
Lugu kannab pealkirja «Pastorisärk tekitab Eestis kahtlusi» ja analüüsib Eesti usulist olukorda soomlasest kirikuõpetaja silmade läbi. Nagu pealkirjas mainitud, on suhtumine pastoriks olemisse Helsingis ja Tallinnas erisugune.
Pastorisärk tekitab Eestis pigem kahtlust. Kiriklikke talitusi korvati Repo hinnangul ilmalike riitustega ja see on viinud usu rolli vähenemiseni. Kirik on ajaloos olnud Soome pastori hinnangul Eestis baltisakslaste suur valge kivikirik, mis jääb inimestele kaugeks, ja ta tooks oma kogudusele Soomest pigem väikese ja koduse punase puukiriku.
Väga positiivsena toob Repo esile Eesti matusekultuuri, mis on inimlähedane ja kus puusärk on avatud ning inimesed saavad surnuga rahus hüvasti jätta.
Üldise usulise olukorra käsitlemise kõrval tutvustatakse põhjalikult ka ingerisoomlaste käsitööd. NSVL järel tuli Repo hinnangul väärtuste seas esikohale raha ja lugu lõpeb küsimusega, kas äkki majanduskriis ei too vanu väärtusi tagasi aukohale.

EK