Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teekond tarkuse allikale

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

2. novembril avati Helsingis Tapiola kirikus Eesti maalikunstnike näitus.

Näitusel «Teekond tarkuse allikale» on väljas neljateistkümne kunstniku tööd. Oma maalidega on esindatud Olav Maran, Peeter Mudist, Nikolai Kormašov, Jüri Arrak, Eva Jänes, Uno Roosvalt, Leili Muuga, Lola Liivat, Kristiina Kaasik, Tiiu Pallo-Vaik, Jaan Elken, Tiit Pääsuke, Mo Kreegi ja Kreg A. Kristing. Kõigi kunstnike töid ühendavaks elemendiks on otsesem või kaudsem religioossus, rääkida võib ka igatsusest leida tee transtsendentsuse ja Jumala tunnetamiseni.

Näitus «Teekond tarkuse allikale!» on osa kultuurifoorumi programmist «Pyhän silmässä», mis toimub Helsingi tehnikaülikooli koolituskeskuses Dipoli 30. novembrist 2. detsembrini ja mille teema on «Usundid ja vaated vastastikku ja kõrvuti». Konverentsi ajal eksponeeritakse ka valikut Eesti graafikast. Mõlema näituse koostaja ja kujundaja on Eva Jänes.

Näituse avas Eesti Vabariigi suursaadik Soomes Merle Pajula. Muusikalist programmi pakkus avamisele saabunud publikule Kairi Leivo. Näitust toetavad Eesti ja Soome instituudid, Eesti Kirikute Nõukogu, Tapiola kirik ning Eesti Instituudi Sõprade Selts.

Mika Keränen,

,

Eesti Instituut Soomes