Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tassimas Linda kive

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse ning Tallinna Ülikooli kirjastuse koostööna nägi trükivalgust ingliskeelne eesti naiste elulugude raamat «Carrying Linda’s Stone» (Tassimas Linda kive).
ImageRaamatu esitlusel 25. septembril Okupatsioonide muuseumis oli kohal arvukas seltskond, kelle hulgas oli ka USA suursaadik Aldona Wos, elulugude autoreid, raamatu koostajad jpt.
Raamat sisaldab viieteistkümne ajaloo keerisesse sattunud eesti naise jutustusi, kelle  elulood on otsekui illustratsiooniks  võõrvägede invasioonile ning valitsemisele. Ajaliselt  keskendutakse 20.  sajandi teisele poolele – hõlmates  perioodi II maailmasõjast ja nõukogude okupatsioonist iseseisvuse taastamiseni.
Elulugusid jutustavad kolme erineva grupi naised: need, kes jäid vaadeldaval ajal  Eestisse elama; need, keda küüditati 1941. ja 1949. aastal Siberisse või natsiokupatsiooni ajal Saksamaale; ja need, kes põgenesid  läände.
«Tassimas Linda kive» on omapärane ajalookäsitlus väga personaalsete lugude kaudu. Oma isiklike kogemuste ja läbielamustega toovad autorid lugeja ette eesti rahva pöördelisi aegu. Ingliskeelne raamat on kahtlemata kasulik ja ka põnev lugemismaterjal neile, kes soovivad tundma õppida Eestit ja tema inimesi.
Eessõna on antoloogiale kirjutanud USA suursaadik Eestis Aldona Wos. Toimetanud on Suzanne Stiver Lie, Linda Malik, Ilvi Jõe-Cannon ja Rutt Hinrikus.
Tiiu Pikkur