Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tartus tuleb meeleavaldus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Seto Kongressi Vanemate Kogu ja Eesti terviklikkuse kaitse initsiatiivgrupp kutsub kõiki õiglust hindavaid inimesi 2. veebruaril Tartusse Vanemuise tn 35 ette (seal sõlmiti Tartu rahu) meelt avaldama, õigluse ja aususe eest seisma ning tõelisele püstipäisele Eestile ustavaks jääma.

«Praeguse Eesti juhid püüavad unustada Vabadussõda ja Tartu rahu. Seegi on väga suur häbi Eesti Vabariigile!» märgib Eesti terviklikkuse initsiatiivgrupi nimel Ilmar Vananurm. Tema meelest on see, et Eesti unustas Euroopa Liidu ja NATO pärast oma piirid, Eesti suurim häbi pärast 1918. aastat üldse.

Petserimaal (praeguses Petseri rajoonis) elab üle 6000 Eesti Vabariigi kodaniku, kes on ära unustatud. Petserimaal elavatele või sealt lahkuma sunnitud inimestele pole tagatud samad õigused, mis siinpool Piusa jõge ehk Eesti NSV piiri ehk praegust häbipiiri: näiteks ei arvestata tööstaa˛i pensioni maksmisel.

1991. aastast 1997. aastani, mil Petroskois käis susserdamas välisminister Siim Kallas, anti Petserimaa põliselanikele Eesti passid. 1997. aastast aga kirjutatakse Petserimaal sündinud inimeste passidesse ja ID-kaartidele: sündinud Venemaal…

«Loodan jätkuvalt, et Eesti hakkab mõistma oma häbi ning tühjade ilukõnede asemel Tartu rahu aastapäeval meelde tuletama oma tõelist piiri. Ja seda ka tagasi nõudma,» loodab Vananurm.

Allikas: SI portaal www.si.kongress.ee