Tartu on kirikupäevaks valmis

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Reedest pühapäevani kestev EELK kirikupäev tõotab pakkuda midagi igale otsijale. Tarkuse allikale on oodatud kõik.

Kosutava programmi raskuspunkt on laupäevasel vaimulikul laulupeol, kohapealt teeb otseülekande Pereraadio ning ülevaatliku saadet näitab pühapäeval kell 16.05 Eesti Televisioon. Palju põnevat toimub kirikupäeva raames Tartu erinevais kirikuis.


Pauluse kirikus,

kus paikneb Oaas oma kõigi võimalustega, saavad pidulised aimu ja osa kiriku eri töövaldkondades tehtavast, vaimu- ja ihutoitu ning tulijaid ootab avar ja hele raamatupood kristliku kirjanduse ja atribuutikaga. Liive Koppel, kes seisab hea ruumide kujunduse ja infotulpade eest ning kes on kokku pannud laste pildipiibli, rõõmustas eriti, et suur töö on tehtud ja n-ö koguteos köitmiseks valmis. «Joonistuste tase on olnud erinev, tipp on väga kõrge ning see on loonud suurepärase võimaluse panna kokku nii kaunis raamat.»

Õhtuti on noortel võimalus koguneda Paulusesse kohvikusse. Üheks oluliseks ja loodetavalt ideid andvaks koosolemiseks kujuneb kindlasti laupäevahommikune kirikupäeva konverents.

Peetri kirik

on tulijaile avatud. Seal toimub kirikupäeva avajumalateenistus, kus jutlustab EELK peapiiskop Andres Põder, kaasa teenivad praostid/abipraostid ning allasutuste esindajad, samuti abilised-koguduseliikmed Tartu praostkonnast. Orelil teenib kaasa Sibeliuse Akadeemia doktorant Ene Salumäe. Reede õhtul annab kauni kontserdi koorijuhtide segakoor. Huvilised saavad Peetri kirikus osa ka pühapäevaõhtusest etendusest kristliku draamafestivali raames.

Maarja kirik ja kogudusemaja

ootavad reedel lastepäevale tulijaid. Kirikus, mis praegu on piiratud võimla võimalustega, lükatakse reede südapäeval hoog sisse lastepäeva tegemistele, sealsamas ning kogudusemajas ja hoovil jätkub tegemist eri vanuserühmadele, kõige pisemad saavad osaleda Joona loos, sellenimeline mänguväljak on saanud liivalisa. Maarja kogudusemaja on üks kirikupäeva näitusepaikadest. Samuti saavad siia tulla need, kes ühises osaduses soovivad olla ja palvetada päeva lõpu palvusel ööl vastu laupäeva. Ööl vastu pühapäeva on Tuuliki Jürjo orelimissa, kus liturgia ja muusika osa kannab pillide kuningas ning kirikulised saavad osa ühisest armulauast.

Jaani kirikusse

kogunevad 7-10aastased lapsed samuti reedel pärast ühist algust meisterdama ja õppima ning kell neli tulevad kõik lapsed siia ühisele jumalateenistusele, kus jutlustab Tallinna Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu ning lapsi õnnistab peapiiskop Andres Põder. Samuti saab Jaani kirikus nautida muusikat Coro Consonante esituses ning näha draamafestivali etendusi. Üles on pandud näitus siinse kauni pühakoja taastamisloost.

Lisaks nimetatuile saab külastada näitusi Toomkirikus ja Saksa Kultuuri Instituudis ning vaadata etendust Salemi kirikus. Laupäevasel päeval on palvus Taizé lauludega katoliku kirikus. Laupäeva õhtul on noored oodatud kontserdile Vanemuise väikesesse majja.

Kõik tulijad on oodatud ning Looja kätte palutud!

Mari Paenurm