Tartu Jaani kirikusse on lapsed ja noored teretulnud

/ autor: Liina Raudvassar / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Triin Käpp (vasakul) ja Elke Unt.  Arhiiv

Tartu Ülikooli-Jaani koguduse programmipõhiselt korraldatud lastepooltunnid toovad kirikusse lapsi ja noori, ka neid, kel seni pühakotta asja pole olnud.

Koguduse abiõpetaja Triin Käpp ja muusikajuht Elke Unt on palju aega ja energiat panustanud ning mõttetööd teinud, leidmaks rakendatavaid ideid laste- ja noortetöö tõhustamiseks kodukoguduses. On selge, et kirik peab ise endale liikmeid kasvatama ning möödunud sajandi mudelid selleks tihti ei sobi. Küsimusele, millega soovib laps (lapsevanema ja õpetaja suunamisel) ja noor oma vaba aega sisustada, on tähenduslik ka kirikule. Samuti see, millised (kiriklikud) ettevõtmised pälvivad sihtrühma huvi.
«Meelelahutuslik element on oluline ja võtmeks on kalendripühad ning ürituse toimumine nädala sees,» tunnistab Elke Unt, selgitades, et laste kultuurhariduslike ettevõtmiste korraldamiseks annavad sihtotstarbeliselt rahalist toetust mitmed fondid, k.a Eesti Kultuurkapital. Ürituse õnnestumise eelduseks on hea teavitus ja reklaam, selles osas on abimeheks linnavalitsuse haridusosakonna hallatavad lasteaedade ja koolide õppealajuhatajate, huvijuhtide, muusikaõpetajate listid. Nii jõuab info otseselt sihtrühmani ja keskmiselt võtab ühest üritusest osa kaks lasteaeda, kokku 50–60 last.
Konkreetse kiriku- ja rahvakalendri pühaga seotud lastepooltunnis jagatakse teadmisi, lapsed saavad laulda ja meisterdada ning ka ise huvi korral küsida. Mõnest üritusest on kujunemas juba traditsioon.
Teisel ülestõusmispühal toimus Jaani kirikus teist aastat Tartu laste ja noorte solistide ning ansamblite kontsert. Samas jagati auhindu ka neile tublidele, kes paastuaja alguses väljakuulutatud tuhkapoisi ja -tüdruku konkursile oma nuku saatsid. Oli ilus pühade esmaspäev.
Liina Raudvassar