Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänuliku meelega külmas kirikus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Kogudusega laulatati diakon Urmas Saupõld. Erakogu

Tartu Maarja kogudus kogunes läinud pühapäeval, 19. märtsil oma pühakotta, et olla ühises osaduses ja saada osa diakon Urmas Saupõllu seadmisest koguduse diakoniks.

Diakonil on koguduses täita oma ülesanded ja neid tuletas pidulikul jumalateenistusel meelde piiskop Joel Luhamets. Konsistooriumi otsuse Saupõllu määramisest kogudust teenima luges ette juhatuse esimees Priit Kama

Teenistuse tegi aga eriliseks asjaolu, et kohal oli kaks praosti: senine praost Ants Tooming ja nädala sees toimunud sinodil praostiks valitud Kristjan Luhamets. Viimane tunnistas, et oli kaasa teenima kutsutud varem, veel siis, kui ta polnud praostiks valitud. Kaasa teenis ka Pauluse koguduse õpetaja Marek Roots.

Piiskop Joel Luhamets küsis diakonilt, kas ta tahab jumalakartlikult elada ja olla kogudusele eeskujuks. Diakoni jah-sõna kuulis rohkearvuline kogudus, kes poleks sooja kogudusemajja, kus harilikult jumalateenistusi peetakse, kuidagi ära mahtunud.

Paraku ei kuulnud kinnitust koguduse õpetaja Timo Švedko, kes haiguse tõttu oli pidanud hoopis koju jääma. Koguduseliikmed, kes varasemalt polnud Urmas Saupõldu jutlustamas kuulnud, said nüüd osa tema elavast kuulutusest. Ta sõnas jutluses, et Jeesus julgustab meid, kinnitas, et Jumal teab meie vajadusi, ning kutsus nägema kaugemale sellest, et kõht oleks täis. 

Niipalju veel, et Urmas Saupõld sooritas diakonieksami aastal 2019 ja on vahepeal teeninud Rõngu kogudust. Pühapäeval tänas Saupõld usalduse eest ja kutsus kirikulisi kaasa käima peatselt toimuval ristiteekonnal, mis saab alguse Peetri kirikust. Ühine osadus jätkus aga pühapäeval pärast jumalateenistust kogudusemajas koos sooja kohvi ja selle kõrvale toodud maiustega. Kogudus soovib vastsele hingekarjasele Issanda hoidmist.

Rita Puidet