Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tallinnas arutleti Euroopa tuleviku üle

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Avo Üpruse kõrval on fotol Luterliku Maailmaliidu koostöö ja võimekuse kasvatamise programmi juht Katariina Kiilunen. Urmas Roos

22.–25. jaanuarini kohtusid Tallinnas Luterliku Maailmaliidu diakoonia arendamise töörühma liikmed – kokku 13 inimest.

Töörühma võõrustanud Eesti Diakoonia juht ja Harkujärve koguduse õpetaja Avo Üprus sõnab, et töörühma eesmärk on kõneleda ja töötada Euroopa riikide inimeste rahumeelse ühiselu nimel. Muidugi on praegu olulisim võita sõda. 

Just selle sõnumi tõi osalejate teadvusse Avo, kes Harkujärvel koos veedetud päeva alustas palvega. Kahjuks tundub talle, et kõigil Euroopa juhtidel pole edasiminekuks kindlat suunda. Ta meenutab, et kui 6-7 aastat tagasi kohtumisel Inglismaal ütles, et kunagi võib sõda Euroopas taas reaalsuseks saada, tundus see kõigile võimatu. 

Kümmekond aastat tagasi, detsembris 2011 hakkas Luterlik Maailmaliit tegema koostööd Tšehhis kolm aastat varem asutatud mittetulundusliku haridusorganisatsiooniga Interdiac. Ikka mõttega pakkuda inimestele võimalust koolituseks ja ühtlasi muuta selle kaudu oma elu.

Eestis on selleks näiteks nii Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus kui ka Harkujärve Kogukonnakeskus, mida töörühma liikmed külastasid. Ja mitte ainult selle tõttu, et jumalateenistusi peab seal õpetaja Avo Üprus, vaid seepärast, et kogukonnakeskus tegutseb „avalikes huvides, hoolivuse, kaasamise ja osalemise põhimõttel“, olles allikaks, kust ammutada häid ideid. Seminaril arutati, kuidas jõuda erinevate sihtgruppideni, et pakkuda ka tõrjututele hoolivust. 

Delegatsioon kohtus peapiiskopiga, kes seminari avas, ja jõudis põgusalt nautida Tallinna vanalinna.

„Elavad arutelud ühiselu rõõmust ähvardavate ohtude ja valudele vastamise kontekstis viivad argielu praktikasse motivatsiooni, teadmisi ja oskusi. See on diakoonia ilu,“ kirjutab Avo Üprus kohtumist kokku võttes.

Rita Puidet