Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tallinna Peeteli kirikut lõhuti

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Öösel vastu 23. jaanuari lõhkusid kaks meest kahel korral Tallinna Peeteli kiriku aknaid ja üritasid süüdata kiriku peaust.
Kella poole kaheteistkümne paiku öösel visati sisse Peeteli sotsiaalkeskuse aknad, seal maganud inimene pani ehmatatuna toas tule põlema. Kohalerutanud politsei sai tema tunnistusest teada, et olnud kaks eesti keelt rääkinud noormeest, kes põgenenud. Kuid nad naasid paari tunni pärast, uuesti lõhuti aknaid ja üritati süüdata pühakoja peaust. Uks ent oli heast puust, ei võtnud kohe tuld.
Purjus mehed ostsid lähedal asuvast tanklast süütamiseks bensiini. Kui nad juba teist korda sinna bensiini hankima läksid, oli politsei jõudnud ka tankla töötajaid hoiatada ning kahtlane 23aastane mees võeti kella kuue paiku hommikul kinni. Tema veres oli veelgi 1,8 promilli alkoholi. Praeguseks on ta tunnistusi andnud, menetlus jätkub. Selgub, et üks noormeestest elas Peeteli vahetus naabruses, teadmata midagi sealsest sotsiaalkeskusest ja lastekodust. Arestikambrist tuli ta otse kirikusse vabandama, kus lastekodu fotosid vaadates selgus, et ta on käinud isegi ühes koolis endiste Peeteli lastekodu kasvandikega. Noormees tunnistas Peetelis, et on tarvitanud ka meelemürke.
Pühapäevaõhtusel Peeteli juhatuse koosolekul otsustati: et kuriteo motiiv oli kiriku vastu suunatud rünnak ja põhjuseks inimese täielik teadmatus, mida üldse tähendab kirik, siis sobivaim karistus oleks ründajaile kusagil mõne kiriku heaks konkreetset ühiskondlikult kasulikku tööd teha.
Peeteli õpetaja Avo Üprus ütles, et tema isiklikult kohustaks meeleldi mõlemad leerikooli tulema ja õpetaks neid täie tõsidusega.
Juune Holvandus